Od 20 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL IBRARIANSHIP – IASL-Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Z okazji tego święta biblioteka zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w następujących konkursach:

• konkurs na wykonanie internetowego memu dotyczącego: książki, biblioteki lub czytelnictwa (dokładna informacja na ten temat ukazała się na stronie szkoły i na facebooku w dniu 26. 09. 2019)
  • „Jesień z książką w tle” -wykonanie zdjęcia o tej tematyce i przesłanie do biblioteki do 30 października na adres: danuta.anuszewska@4lo.gda.pl
  • Loteria „Szczęśliwy numerek”. Wszyscy, którzy wypożyczą książki w dniach 28 do 31 października otrzymają numerek. Na początku listopada odbędzie się losowanie numerków, dla szczęściarzy nagrody niespodzianki.