6 lutego po raz kolejny w Naszej Szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu.

W tym roku odbywa się on pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Celem jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, promocja pozytywnych zachowań, współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

W dniu dzisiejszym wszystkie klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu edukacyjno- profilaktycznym prowadzonym przez Panią podkomisarz Emilię Karczewską, nauczyciela IV LO z OMS oraz pracownika Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wraz z nauczycielem informatyki Panią Krystyną Patalon. Uczniowie zapoznani zostali z najczęstszymi zagrożeniami występującymi w sieci, zagadnieniami przestępczości i odpowiedzialności karnej, zasadami bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu.

Miło nam było gościć Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Pana nadkomisarza Rafała Strzyżewskiego.

Na spotkaniu zostali nagrodzeni autorzy wyróżnionych prac w szkolnym konkursie pod hasłem „Razem tworzymy bezpieczny Internet”. Fundatorami nagród byli Miejska Komenda Policji w Gdańsku oraz Rada Rodziców działająca przy ZSO nr 5- IVLO z OMS.

Nagrodzeni uczniowie to:

  • w kategorii komiks: Daria Załęcka 1B4, Emilia Serafin 1B4, Magdalena Leppek 1B4, Damian Kaczmarek 1C4, Zuzanna Stryjek 1D4, Julia Śliwińska 1D4
  • w kategorii plakat: Zuzanna Glegoła 1B3, Marcela Mikołajczak 1C3, Weronika Krym 1D3.

W naszej Szkole podjęliśmy szereg działań mających na celu promocję bezpiecznych zachowań w sieci:

  • grudzień/ styczeń- konkurs graficzny na plakat lub komiks pod hasłem „Razem tworzymy bezpieczny Internet”,
  • styczeń/ luty- wystawa wyróżnionych prac konkursowych,
  • 3-5 luty- kampania informacyjna dotycząca ochrony poczty, haseł oraz ważne telefony gdzie szukać pomocy.
  • umieszczenie na stronie internetowej ZSO5-IV LO z OMS w zakładce Rodzic informacji na temat kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”.