Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień serdecznie zaprasza rodziców i wychowawców młodzieży na spotkanie edukacyjne na temat zaburzeń depresyjnych nastolatków we wtorek 25.05.2021 w godz. 16.15-17.45. Spotkanie odbędzie się online na platformie ZOOM. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

Spotkanie edukacyjne jest realizowane w ramach cyklu spotkań Akademii Zdrowego Życia - Akademii Rodzica o wybranych zagrożeniach w okresie dojrzewania nastolatków. Celem wykładu jest rozwój wiedzy rodziców o tym jak mogą wspierać młodzież w takich sytuacjach oraz kiedy należy udać się po pomoc do specjalisty? Na co zwrócić uwagę, aby usłyszeć na czas to, z czym zmaga się młody człowiek, który doświadcza poczucia bezradności i braku sensu w codziennym życiu?

Wykład poprowadzi dr n. med. Anita Sumiła - psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychotraumatolog, która zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Kieruje Fundacją Wspierania Dzieci i Rodzin, pod opieką której pozostają pacjenci w trakcie diagnozy oraz psychoterapii grupowej, indywidualnej.

Spotkanie ma charakter otwarty, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Link do spotkania: