Co roku w październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji już dziś chcemy zainicjować w naszej szkole akcję promocji czytelnictwa. Wiemy, że jesteście kreatywni, a urządzenia multimedialne nie mają przed Wami tajemnic, więc proponujemy:

• Przygotujcie post ze zdjęciem bądź nagrajcie krótki filmik (albo jedno i drugie) do opublikowania na Facebooku/stronie internetowej szkoły – na temat ulubionej książki (dlaczego warto po nią sięgnąć) lub ulubionego pisarza.
  • Możecie działać indywidualnie, ale zachęcamy do pracy w parach i grupach, a nawet całą klasą. Może uda się zaprosić do współpracy rodziców, bo nie wątpimy, że wszyscy wychowawcy i nauczyciele udzielą Wam wsparcia. Jest też okazja, aby dostać dobrą ocenę z informatyki (za pracę) i języka polskiego (za aktywność).
  • Materiały przyślijcie do szkolnej biblioteki. Czekamy na nie od października do połowy listopada. Służymy radą i pomocą. No i oczywiście gorąco zachęcamy!