W podniosłym nastroju 30 kwietnia 1979 r. osiemnastolatkowie naszej szkoły złożyli, w obecności Grona Pedagogicznego, przedstawicieli Morskiej Brygady Okrętów Pogranicza i przedstawicieli Urzędu Miasta, ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu urzędnik Urzędu Miasta wręczył pełnoletnim uczniom dowody.

W części artystycznej wystąpił szkolny zespół taneczny „Sztorm” . Zwróćcie uwagę na hasło ”Nasz młodzieżowy trud – socjalistycznej Ojczyźnie”. Okres PRL-u obfitował w hasła propagandowe poniżej kilka z nich:

Bądź czujny wobec wroga Narodu”.

Imperialistyczny wróg kusi coca-colą”

Literaci do pióra. Studenci do nauki. A pasta do butów.

„Dla dobra Ojczyzny łączymy doświadczenie starszych pokoleń z energią i nowatorstwem młodzieży”!

"Nasze młodzieżowe zawołanie. Zrobić więcej niż nakazuje obowiązek!

"Młodzieży! Bądźcie godnymi kontynuatorami dzieła Waszych rodziców!"

„Głodne kurczaki nasze, bo Reagan [prezydent Stanów Zjednoczonych 1981-1989] zabrał im paszę.”

„Młodzi! – w waszych sercach i umysłach przyszłość socjalistycznej Polski”

„Koniu polski! Bierz przykład z konia radzieckiego”

„Młodzież – naprzód do walki o szczęśliwą, socjalistyczną wieś”.

„Dobro człowieka - nadrzędnym celem Partii” [Polska Zjednoczona Partia Robotnicza].

„Młodzież wierna Partii”.