Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży w ramach corocznej kampanii DOM – DZIECKO OTULONE MIŁOŚCIĄ promującej pomyślne rodzicielstwo, zaprasza 22 maja 2021 r., w godz. 10.00 – 13.00 na nowoczesną konferencję dla rodziców pt. „(Nie)złe emocje - rozumieć siebie i dziecko”. Transmisja na www.gdansk.pl/Facebook GOPP (udział bezpłatny, możliwość zadawania pytań na czacie).

Celem konferencji jest propagowanie wśród rodziców wiedzy na temat warunków sprzyjających rozwojowi emocjonalnemu dzieci oraz pokazanie sposobów na rozwijanie umiejętności rodzicielskich w tym zakresie. W gronie osób, które zawodowo zajmują się emocjami, spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytania: czym są emocje u dzieci i dlaczego dzieci różnią się od dorosłych w sposobach przeżywania, kiedy emocje są złe, jak działają emocje i dlaczego warto nauczyć dzieci rozpoznawania i zarządzania nimi oraz jak tego dokonać?