02 marca odbyło się spotkanie młodzieży klas policyjnych 4lo z mł.asp Łukaszem Kirkuć – policyjnym profilaktykim z komisariatu w Oliwie .Spotkanie odbyło się w ramach zorganizowanego dla uczniów konkursu „Portrety”, który ma za zadanie przybliżyć młodym ludziom specyfikę służby policjantów w poszczególnych pionach i jednocześnie zachęcić do wstąpienia w przyszłości w szeregi Policji.

W ramach zadań konkursowych uczniowie cyklicznie spotykają się z różnymi policjantami, którzy opowiadają o swojej pracy. Mł.asp Łukasz Kirkuć z komisariatu w Oliwie opowiedział młodzieży o działaniach profilaktycznych, które realizuje i o sprawach osób nieletnich, którymi się zajmuje. Policjant zachęcał uczniów liceum mundurowego do wstąpienia w policyjne szeregi. Funkcjonariusz informował zasadach o rekrutacji i wymaganiach względem kandydatów do służby.