Wszystkim zakochanym i tym, którzy dopiero mają się zakochać, szkolna biblioteka życzy dużo miłości i wielu udanych randek. Z okazji walentynek zapraszamy do biblioteki na randkę z książką. Przed Wami 5 zagadek literackich. Co to za książki? Kto to napisał? Kim są zakochane pary?
Na osobę, która odgadnie i jako pierwsza zgłosi się do nas, czeka słodka niespodzianka.
Mamy też zagadkę dla nauczycieli i pracowników szkoły. Zapraszamy i życzymy powodzenia.
LITERACKIE ZAGADKI NA WALENTYNKI

1. On - rycerz, ona – irlandzka księżniczka. Był jeszcze pewien król. Pechowo wypili czarodziejski napój i wszystko się skomplikowało.
  2. Wyjątkowo romantyczna i sentymentalna para, lubili podjadać maliny z koszyka pod swoim ulubionym jaworem.
  3. Piękna brunetka o grubych warkoczach przetrwała niejedną przygodę (w tym porwanie i pobyt w kryjówce wiedźmy), kochał ją ognisty Ukrainiec, ale ona wolała szlachetnego i odważnego polskiego rycerza.
  4. Pokochali się wbrew woli swoich rodzin. On wyznawał jej miłość pod balkonem. To nie mogło się skończyć dobrze…
  5. Zakochał się od pierwszego wejrzenia w tajemniczej nieznajomej, którą ujrzał po powrocie do domu z wileńskich szkół. Niestety, potem pomylił ją z inną – doświadczoną kokietką. Na szczęście w porę zrozumiał swój błąd i wszystko skończyło się szczęśliwie.

Co to za książka? Zagadka dla nauczycieli:
Tak mocno się w tobie zakochałem, Nina, taką silność czuję od mojej miłości do ciebie, że dla ciebie mógłbym wejść na niebo i narwać pełne kieszenie gwiazd.