W ramach projektu NBP pt. „BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH”, pod czujnym okiem nauczyciela, uczniowie 4LO - Drużyna Ambasadorów NBP przygotowała inspirujące warsztaty dot. wartości pieniądza i oszczędzania dla swoich kolegów i koleżanek.

Zajęcia mały na celu pokazanie uczniom, że edukacja finansowa jest ciekawą nauką i warto się jej uczyć, gdyż wszyscy jesteśmy częścią mechanizmów gospodarki rynkowej. Warsztaty skupiały się na praktycznych aspektach wykorzystania wiedzy oraz przykładach z otaczającego nas świata.

Warsztaty dotyczy przede wszystkim podstawowych zagadnień ekonomicznych, z którymi uczniowie mogą spotkać się na co dzień oraz zagadnień szeroko rozumianych finansów, w tym finansów osobistych. Dzięki warsztatom uczniowie mogli poznać często zawiłe zagadnienia i lepiej zrozumieć otaczający ich świat.

Edukacja finansowa w przypadku dzieci, młodzieży opiera się głównie na zbieraniu doświadczeń. Nie sposób, by były to wyłącznie pozytywne doświadczenia.

Małe błędy to małe konsekwencje, ale lekcja wyciągnięta w okresie młodzieńczym nie zostanie zapomniana i posłuży młodzieży przez całe dorosłe życie.