W dniach 21.01.2021r. i 25.01.2020r. Centrum Edukacji Bezpieczeństwa zorganizowało dla klas 2B3 i 2A3 udział w webinarium pt. „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo” w ramach ogólnopolskiego projektu BAKCYL.

Projekt BAKCYL oparty jest na wspólnym działaniu sektora finansowego na rzecz podniesienia poziomu wiedzy z zakresu ekonomii i finansów, gospodarki elektronicznej oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dzieci i młodzieży. Jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy Programu Bankowcy dla Edukacji. Projekt uzyskał patronat honorowy m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty i jest realizowany i rozwijany od 2013 roku.

Ekspert z dziedziny finansów podczas webinarium „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo” omawiał z młodzieżą odpowiedzi na pytania: jaki jest koszt życia, czy warto oszczędzać, co to jest budżet, kiedy warto pożyczać pieniądze, jaka jest różnica między kredytem a pożyczką.

Uczniom zajęcia przypadły do gustu. Podobała im się możliwość odpowiadania na pytania eksperta poprzez czat. Tematyka wydarzenia, jak i forma przekazu mobilizowała uczestników do aktywności.

Cieszy nas fakt, że taka forma zajęć odpowiada młodzieży. Mamy wielką nadzieję, że przekazana na wydarzeniu wiedza przyczyni się do rozsądnego rozporządzania własnymi finansami przez młode pokolenie.