W dniu 11.02.2021r. Centrum Edukacji Bezpieczeństwa zorganizowało dla klasy 2D3 udział w webinarium pt. „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo” w ramach ogólnopolskiego projektu BAKCYL.

Projekt BAKCYL oparty jest na wspólnym działaniu sektora finansowego na rzecz podniesienia poziomu wiedzy z zakresu ekonomii i finansów, gospodarki elektronicznej oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dzieci i młodzieży. Jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy Programu Bankowcy dla Edukacji. Projekt uzyskał patronat honorowy m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty i jest realizowany i rozwijany od 2013 roku.

Ekspert z dziedziny finansów podczas webinarium „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo” omawiał z młodzieżą odpowiedzi na pytania: czy opłaca się oszczędzać, jak planowanie finansów wpływa na realizację naszych celów, kiedy pożyczać, czym się kierować przy wyborze pożyczki/kredytu oraz co robić, kiedy pojawią się problemy.

Uczniowie klasy 2D3 odebrali zajęcia bardzo pozytywnie. Webinarium umożliwiało kontakt z prowadzącym poprzez czat. Młodzież była bardzo aktywna i zainteresowana tematyką spotkania.

Zajęcia w formie webinarium cieszą się powodzeniem wśród młodego pokolenia. Liczymy, że przekazana na wydarzeniu wiedza przyczyni się do rozsądnego rozporządzania własnymi finansami przez licealistów, w bliższej i dalszej przyszłości.