Centrum Edukacji Bezpieczeństwa/4LO podjęło współpracę z Głównym Punkt Informacyjnym Funduszy Europejskich, Departamentem Programów Regionalnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

W ramach współpracy poprzez inspirowanie i popularyzowanie wiedzy o funduszach europejskich uczniowie naszej szkoły będą aktywnie uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach informacyjnych.

W dniu 02.02.2021 w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, uczniowie klasy 1E 4LO, uczestniczyli w lekcji online pt. PRZEDSIĘBIORCZE FUNDUSZE EUROPEJSKIE.

Podczas zajęć uczniowie pozyskali wiedzę:

O Programach w nowej perspektywie finansowej 2021-2027 tj.

Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS)

Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG)

Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS)

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC)

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW)

Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich

Program Komisji Europejskiej - Europejski Korpus Solidarności: inicjatywa umożliwiająca młodym ludziom w wieku 18-30 zdobywanie doświadczenia, rozwój osobisty i zawodowy oraz pracę na rzecz budowania solidarności w całej Europie.

Europejski Korpus Solidarności oferuje młodzieży i organizacjom możliwość zaangażowania się w:

Projekty Wolontariatu

Projekty Solidarności

Erasmus+ DiscoverEU to inicjatywa, dzięki której 18-letni obywatele Unii Europejskiej mogą doświadczyć w praktyce jednej z podstaw wspólnego rynku UE: swobody przepływu osób. Ta edukacyjna podróż, głównie koleją, to doskonała okazja, by podziwiać różnorodność miast i miasteczek Europy.

Pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich UMWP zaprezentowali uczniom możliwości jakie dają projekty w ramach Funduszy Europejskich.

Z jakich funduszy i kiedy mogą skorzystać wchodząc w dorosłość?

Gdzie szukać inspiracji?

Jak opracować biznes plan na własną firmę?

Co to jest kompleksowe wsparcie firm - Innovation Coach?

Program Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie.

Wsparcie instytucji współpracujących, tj. Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Gdański Urząd Pracy, Bank Gospodarstwa Krajowego, Akademia PARP

Kolejne spotkania z klasami 4LO zaplanowane są na 03.02.2022 i 11.02.2022.

Zespół Centrum Edukacji Bezpieczeństwa