Centrum Edukacji Bezpieczeństwa w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gdańsku we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zorganizowało konkurs plastyczny pt. "Bezpieczni w drodze" pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty i Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w Gdańsku.

Prace konkursowe można było dostarczyć do ZSO nr 5 od 1 września do 29 października 2021r.

Uczniowie mieli za zadanie stworzyć pracę plastyczną, w zależności od kategorii wiekowej:

· uczniowie klas IV-VI – plakat dot. obowiązkowych elementów na rowerze,

· uczniowie klas VII-VIII – makieta miasteczka rowerowego.

Zgodnie z harmonogramem konkursu, w dniu 17.11.2021r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w składzie:

Przewodniczący – Dyrektor ZSO nr 5, Beata Czaja,

Członek – starszy wizytator KO Gdańsk, Rafał Skrzypiński,

Członek – mł. asp. Monika Falkowska, WRD KMP Gdańsk,

Członek – gł. specjalista ds. CEB, Agata Ziller.

Podczas oceniania prac jury wzięło pod uwagę następujące kryteria:

· zgodność z tematem,

· pomysłowość i dobór materiałów,

· estetykę wykonania.

W konkursie „Bezpieczni w drodze” wzięło udział 60 uczniów ze szkół podstawowych, z czego 49. zakwalifikowało się do oceny.

Komisyjnie przyznano w obu kategoriach trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienie. Łącznie nagrodzono 8 uczniów ze szkół podstawowych w Gdańsku.

Wśród nagród były: rower, hulajnoga elektryczna, hulajnogi, torby sportowe i akcesoria dot. bezpieczeństwa.

W kategorii uczniów klas IV-VI przyznano:

Miejsce I - ANIELA JABŁOŃSKA SP 76

Miejsce II - GRACJAN ZIELEWSKI SP 11

Miejsce III - WERONIKA MECHANISZYN SP 6

Wyróżnienie - SASKIA WOJDYLAK SP 76

W kategorii uczniów klas VII-VIII przyznano:

Miejsce I - ADAM BRZUZY SP 5

Miejsce II - ALICJA BYZEWSKA SP 70

Miejsce III - PIOTR ZWOLIŃSKI SP 80

Wyróżnienie - HELENA BORODZIUK SP 70

Nagrody dla zwycięzców przekazał Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, a także Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego.

Centrum Edukacji Bezpieczeństwa przygotowało dla wszystkich uczestników konkursu dyplomy i drobne upominki.

W dniu 24.11.2021r. w auli ZSO nr 5 odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „BEZPIECZNI W DRODZE”. Dyrektor ZSO nr 5 Beata Czaja oraz reprezentant WRD KMP Gdańsk wręczyli nagrody oraz dyplomy utalentowanym młodym ludziom.

Dziękujemy Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku za wsparcie, a także Pomorskiemu Kuratorowi Oświaty i Pomorskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego za objęcie naszego konkursu patronatem. Przede wszystkim jednak dziękujemy za tak liczne zainteresowanie konkursem uczniom szkół podstawowych. Cieszymy się, że bezpieczeństwo na drodze jest dla Was ważne i zwracacie uwagę na różne jego aspekty podczas przemieszczanie się, np. rowerem.