Centrum Edukacji Bezpieczeństwa zachęca młodzież z zamiłowaniem do grafiki do wzięcia udziału w konkursie EKO-ART w ramach programu EKOczynni. Konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. 

DLA KOGO?

Jesteś kreatywny i masz dobre pomysły? Temat ochrony środowiska nie jest Ci obojętny? Chcesz by Twoje pomysły dotarły do milionów odbiorców?

JAKIE ZADANIE?

Stwórz plakat, który w oryginalny sposób zasygnalizuje ekologiczny problem, z jakim zmaga się współczesny świat, lub zaproponuje jego rozwiązanie.

Przygotuj projekt graficzny o tematyce ekologicznej, w formie plakatu. Możesz go wykonać za pomocą graficznych programów komputerowych lub metodami tradycyjnymi. W celu zgłoszenia do konkursu należy przesłać plik w formie JPG lub PDF, w rozmiarze nie większym niż 20 MB. Dlatego prace wykonane metodami tradycyjnymi należy wcześniej utrwalić w formie cyfrowej (skan lub fotografia), a ich oryginały zachować do czasu zakończenia konkursu.

Jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 projekty.

Pracę należy przesłać poprzez formularz: https://eko-czynni.pl/formularz-zgloszeniowy-konkurs-dla-uczniow/

CO BĘDZIE OCENIANE?

Jury przy wyborze najlepszych prac weźmie pod uwagę ich: innowacyjność, kreatywność, potencjał oddziaływania na odbiorców, potencjał eksploatacji w mediach, oryginalność, estetykę oraz styl wykonania pracy konkursowej.

JAKI TERMIN?

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 20.06.2021r.

JAKIE NAGRODY?

Zwycięskie prace zostaną wypromowane w Internecie oraz w przestrzeni publicznej największych polskich miast, a ich autorzy otrzymają nagrody pieniężne:

1 Miejsce – 5 000 zł

2 Miejsce – 3 000 zł

3 Miejsce – 2 000 zł

Film zachęcający do wzięcia udziału w konkursie: https://youtu.be/uzgsQyK7dyY

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://eko-czynni.pl/

 

Serdecznie zachęcamy do udziału!