Dzieci z Przedszkola nr 23 odwiedziły CEB

W dniu 26 października 2022r. Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odwiedziły przedszkolaki z grupy Morsów i Delfinków z Przedszkola nr 23 w Gdańsku.

Zajęcia dotyczyły odpowiedniego reagowania i udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania nad wodą.

W salach CEB odbyły się pokazy:

a) dot. pierwszej pomocy – prowadzenie: Julia, Maja i Wiktoria z klasy 4A.

b) dot. bezpiecznego zachowania nad wodą – prowadzenie: Przemek z klasy 2B.

Przedszkolaki w jednej sali dowiedziały się m.in. jak reagować, gdy napotkają osobę nieprzytomną, jaki jest numer alarmowy, jak ułożyć w pozycję bezpieczną, jak wykorzystać AED, a także co powinno znajdować się w apteczce. W drugiej sali zostały omówione m.in. pierwsza pomoc osobie tonącej, zapobieganie utonięciom, skrócony regulamin kąpieliska, ważne znaki, kiedy nie wchodzić do wody, rola psa ratownika oraz numery alarmowe niezbędne podczas pobytu nad wodą.

Za udział w spotkaniu dzieci otrzymały gadżety związane z tematyką zajęć, a także każda grupa - pamiątkowy dyplom.

Zespół Centrum Edukacji Bezpieczeństwa