Dzieci z SP55 na zajęciach w CEB

W dniu 25 października 2022r. Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odwiedzili uczniowie klasy 1B i 1C ze Szkoły Podstawowej nr 55 w Gdańsku.

Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa przeciwpożarowego, odpowiedniego reagowania i udzielania pierwszej pomocy, a także bezpiecznego zachowania nad wodą.

Pod okiem specjalistów z Centrum Edukacji Bezpieczeństwa uczniowie 4LO aktywnie prowadzili zajęcia w dwóch tematycznych salach. W sali strażackiej Julia, Marika, Natalia i Oliwia z klasy 3A przedstawiły dzieciom prezentację z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego, obejmującą takie zagadnienia, jak: co to jest czad, dlaczego warto mieć czujkę tlenku węgla w domu, jak postępować z osobą poszkodowaną, jaki jest nr alarmowy, na co zwracać uwagę, by nie dopuścić do pożaru, a także omówiły wyposażenie wozu strażackiego i gaśnice. Druga sala w CEB dotyczyła bezpiecznego zachowania nad wodą, w której prezentację poprowadził Przemek z klasy 2B, który jest również ratownikiem WOPR. Przybliżył dzieciom pierwszą pomoc tonącej osobie, zapobieganie utonięciom, skrócony regulamin kąpieliska, ważne znaki, a także kiedy nie wchodzić do wody, rolę psa ratownika oraz numery alarmowe.

Za udział w spotkaniu dzieci otrzymały gadżety związane z tematyką zajęć, a każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane przedszkola i szkoły do współpracy.

Zespół Centrum Edukacji Bezpieczeństwa