W dniu 17.12.2020r. Centrum Edukacji Bezpieczeństwa zorganizowało dla klasy 2C4 udział w webinarium pt. „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo” w ramach ogólnopolskiego projektu BAKCYL.

Projekt BAKCYL oparty jest na wspólnym działaniu sektora finansowego na rzecz podniesienia poziomu wiedzy z zakresu ekonomii i finansów, gospodarki elektronicznej oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dzieci i młodzieży. Jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy Programu Bankowcy dla Edukacji. Projekt uzyskał patronat honorowy m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty i jest realizowany i rozwijany od 2013 roku.

Główne zagadnienia omówione podczas Webinarium „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo”, to:

1. Ile kosztuje życie?

2. Warto oszczędzać?

3. Budżet – oszczędzanie jako stały element budżetu.

4. Kiedy warto pożyczać pieniądze?

5. Wybór kredytu/pożyczki.

6. Co robić, jeśli pojawią się problemy?

Młodzież, jak i wychowawca klasy oceniają spotkanie bardzo pozytywnie. Tematyka wydarzenia, jak i forma przekazu mobilizowała młodzież do aktywności. Przeprowadzony został quiz, ogłoszono konkurs, a także uczniowie ZSO5 poprzez czat mogli zadawać pytania, na które prowadzący udzielał odpowiedzi.

Mamy nadzieję, że dzięki takiemu spotkaniu młodzież rozważnie będzie podejmowała decyzje związane z wydatkowaniem własnego budżetu.