W dniu 23 czerwca 2021r. Centrum Edukacji Bezpieczeństwa zorganizowało pokaz i warsztaty z pierwszej pomocy dla sportowców, uczniów IV LO z OMS. Juniorzy, juniorzy młodsi oraz juniorki Akademii Siatkówki Trefl Gdańsk wzięli udział w pokazie i warsztatach prowadzonych przez ratownika medycznego wspomaganego uczniami z klas medycznych liceum.

Spotkanie było pokłosiem sytuacji z meczu na Euro2020 Dania - Finlandia, gdzie Christian Eriksen był reanimowany na boisku, a pierwszej pomocy, zanim dobiegli do niego lekarze i ratownicy medyczni, udzielił mu kolega z drużyny.

Podczas środowych zajęć młodzi siatkarze nauczyli się wykorzystywać urządzenie AED, a także powtórzyli schemat postępowania w sytuacji, gdy konieczna jest pierwsza pomoc. Każdy z uczniów indywidualnie spróbował wykonać przy użyciu fantomu masaż serca, poczuł, z jaką mocą należy uciskać klatkę piersiową, powtórzył kroki, co należy robić, zanim przyjedzie fachowa pomoc.

Link do filmiku z wydarzenia: https://youtu.be/Jc_3ELvs5mU