W dniu 18.06.2021r. Centrum Edukacji Bezpieczeństwa zorganizowało dla klas 2A4, 2C4 i 2D4 udział w webinarium pt. „Mądre inwestowanie” w ramach ogólnopolskiego projektu BAKCYL.

Projekt BAKCYL oparty jest na wspólnym działaniu sektora finansowego na rzecz podniesienia poziomu wiedzy z zakresu ekonomii i finansów, gospodarki elektronicznej oraz bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dzieci i młodzieży. Jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy Programu Bankowcy dla Edukacji. Projekt uzyskał patronat honorowy m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty i jest realizowany i rozwijany od 2013 roku.

Główne zagadnienia omówione podczas webinarium „Mądre inwestowanie”, to m.in. relacja ryzyko/dochód, reinwestycja i dywersyfikacja jako podstawowe zasady mądrego inwestowania, czy różne produkty finansowe i wiążące się z nimi ryzyko: lokaty, obligacje, akcje.

Uczniowie zgromadzili się w sali komputerowej, by aktywnie wziąć udział w webinarium. Można było komunikować się z prowadzącym poprzez czat.

Mamy nadzieję, że przekazana na wydarzeniu wiedza przyczyni się do mądrego inwestowania przez młodzież w przyszłości. Będziemy zadowoleni, jeśli dzięki takiemu spotkaniu staną się czujni podczas podejmowania decyzji związanej z wydatkowaniem własnego budżetu.