W dniach 25-29.10.2021r. w Trabzon, w Turcji, przebywa grupa 3 uczniów z IV LO: Olena Razghonova, Justyna Płoszaj i Oskar Bata, oraz 2 nauczycielki: pani Dyrektor Beata Czaja oraz pani Beata Walas na spotkaniu partnerów zespółu Erasmus +"A. R. T. I. S. T"

W poniedziałek, 25 października 2021r., uczestnicy spotkania zostali bardzo serdecznie powitani przez Panią Dyrektor - Lutfiye KUL, nauczycieli i całą żeńską społeczność szkoły. Było zwiedzanie budynku, poszczególnych sal, wspólna degustacja tureckich przysmaków, potem spontaniczne pląsy i wspólne zdjęcie. Po południu grupa "A. R. T. I. S. T" zwiedzała Muzeum Rękodzieła w Trabzon oraz lokalny bazar z tureckimi wyrobami rzemieślniczymi.

26.10.2021r. to drugi dzień wizyty szkolnego zespołu Erasmus + „A. R. T. I. S. T” w szkole partnerskiej w Trabzon w Turcji. Do południa, partnerzy projektu uczestniczyli w warsztatach tworzenia płytek ceramicznych, a po południu zwiedzali jaskinię Cave Cal.

27.10.2021r.,do południa, partnerzy projektu uczestniczyli w warsztatach jogi w Joga & Pilates Karaveli Studyo , a po południu zwiedzali Sumela Monastery, nieczynny męski klasztor prawosławny.

28.10.2021r., do południa, partnerzy projektu uczestniczyli w warsztatach "Malowanie na szkle" , a popołudniu korzystali z uroków tureckiej łaźni. Poniżej fotorelacja, ale bez tureckiej łaźni 😁

29.10.2021r. to piąty i ostatni dzień wizyty szkolnego zespołu Erasmus + "A. R. T. I. S. T" w szkole partnerskiej w Trabzon w Turcji. Do południa, partnerzy projektu odwiedzili fabrykę herbaty i uczestniczyli w warsztatach kulturowo-krajoznawczych nad malowniczym jeziorem Uzungol otoczonym przez ośnieżone górskie szczyty. Natomiast popołudniu, nastąpiło uroczyste wręczenie certyfikatów oraz odebranie prac plastycznych: koszulek i płytek ceramicznych z własnym projektem logo.