W dniach 25-27 sierpnia 2021 r. miało miejsce spotkanie nauczycieli z projektu Erasmus+  A.R.T.I.S.T w Gliwicach. Szkoły uczestniczące w projekcje są z Gliwic (szkoła koordynująca), z Trabzon ( Turcja), z Valporo (Chorwacja), z Todi ( Włochy), z Leon (Hiszpania), nasza szkoła z Gdańska, oraz galeria sztuki ze Sztokholmu ( Szwecja). 
Celem wizyty w Gliwicach było omawianie spraw projektowych oraz przygotowanie przyszłych wymian uczniów i nauczycieli. Z ZSO 5 w spotkaniu uczestniczyły: Pani Elżbieta Maj i Pani Beata Walas. Oto fotorelacja z tego spotkania pokazująca Liceum Sztuk Plastycznych w Gliwicach, skansen W Chorzowie, kolejkę wysokogórską "ELKA" i prywatna szkołę podstawową "Arkona" w Siemianowicach Śląskich.  
P.S Kolejne spotkanie partnerów projektu "Art Rallies Together Internationally with Students and Teachers", tym razem będzie zorganizowane w Trabzon w Turcji w dniach: 24-30 października 2021r. i weżmie w nim udział 2 nauczycieli i 4 uczniów z naszej szkoły. Projekt ten finansowany jest z funduszy unijnych.