Czy bez komunikacji online na ogromną skalę damy sobie radę po epidemii?

post-julia-czy-bez-komunikacji-online-na-ogromna-skale-damy-sobie-rade-po-epidemii-96368.jpg

O AUTORCE:
Mam na imię Julia. Jestem osobą, która lubi uczyć się nowych rzeczy. Interesuję się wieloma rzeczami, ale głównie pierwsze co przyszło mi do głowy to między innymi sport, podróże, projektowanie, pieczenie jak i gotowanie. Wszystko czym się interesuję jest bardzo ważne dla mnie. Każda z tych rzeczy szczególnie powyżej zapisanych jest małą lub większą odskocznią od rutyny życia codziennego i tworzy często niezapomniane wspomnienia. Wiele pasji, na przykład sport głównie hokej, dzielę z znajomymi, przyjaciółmi jak i z niektórymi członkami rodziny. Co tylko ubarwia wspomnienia i zbliża nas do siebie.

Zdj. z archiwum autorki

Odpowiadając sobie na proste pytania czy każdy tak samo uzależnia się  w obecnej sytuacji od Internetu? Jak to wygląda z mojego punktu widzenia można dowiedzieć się poniżej.

Teraz komunikacja online jest dla mnie ważniejsza niż wcześniej. Z tego powodu, że gdyby nie Internet i możliwość komunikowania się przez niego, nie moglibyśmy załatwiać potrzebnych spraw. Obecnie wiele osób pracuje zdalnie, tak również odbywa się nauka. Teraz spędzam znacznie więcej czasu na elektronicznych komunikatorach, ponieważ lekcje odbywają się online, wykonuję też wiele dodatkowych prac domowych. Chociaż rozmowy online zajmują mi więcej czasu – nie jest to jedyna forma kontaktu ze znajomymi, spędzam z nimi dużo czasu. Sama komunikacja jest dość wygodna, lecz po dłuższym czasie staje się uciążliwa, chociaż na ten moment ważna.

Moje poczucie autonomii, mimo zaistniałej sytuacji, nie zmieniło się. Uważam, że mogę tak samo decydować o sobie jak wcześniej, mimo komunikacji online. Wiadomą rzeczą jest to, że na wiele rzeczy nie możemy sobie pozwolić jeszcze przez jakiś czas, ale od początku czułam i  nada lczuję  w miarę możliwości swój komfort. Do wszystkiego człowiek się może przyzwyczaić.

Dla mnie, do osiągnięcia sukcesów, komunikacja online nie jest bardzo ważna, z tego powodu, że nie wszystko da się osiągnąć online. Są rzeczy które tylko w rzeczywistości mają prawo bytu, niestety teraz nie można ich realizować. Wiadome jest, że obecnie wygodniej  byłoby, gdyby wszystko dało się zrobić, na przykład przez telefon czy laptop, ale tylko teraz. Obawiam się, czy gdy nasze życie wróci do normalnego stanu, nie będziemy izolowali się od innych, z powodu przyzwyczajenia do kontaktów online i przez swoje lenistwo.

W tej chwili mój kontakt online ze znajomymi nie różni się od wcześniejszego. Z osobami bardzo mi  bliskimi, spotykam się co jakiś czas w realnym życiu, dodatkowo codziennie korzystam z każdej możliwej formy kontaktu. Jeśli jednak chodzi o dalszych znajomych, utrzymuje z nimi kontakt telefoniczny, piszemy ze sobą lub rozmawiamy na kamerkach.  Uważam, że nie powinniśmy teraz spotykać się w dużych grupach ludzi. Podsumowując, mój kontakt online z innymi jest na pewno częstszy niż przed pandemią, lecz nie jest on bardzo uciążliwy z uwagi na kontakt realny z najbliższymi.

post-julia-czy-bez-komunikacji-online-na-ogromna-skale-damy-sobie-rade-po-epidemii-96369.jpg

Zdj. z archiwum autorki

Jestem ciekawa Waszej opinii o obecnej sytuacji, jak i Waszego komentarza na temat -czy  podczas epidemii nadużywamy Internetu i jak to będzie wyglądać po jej  zakończeniu.   Czy rzeczywiście powiększy się liczba osób uzależnionych od Internetu i komunikacji online  zastąpi realne spotkania?

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl

Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila.
Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta.
Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”