Inna rzeczywistość

post-weronika-inna-rzeczywistosc-93189.jpg

O AUTORCE:
Mam na imię Weronika. Jestem przede wszystkim sobą, dzięki czemu czuję się dobrze.
Od dziecka interesuję się tańcem.
Nie uczęszczam na żadne zajęcia taneczne,
rozwijam się we własnym zakresie.
Robię to ponieważ tańcząc, czuję się szczęśliwa.
Poza tym nigdy się nie nudzę - zawsze znajdę coś, co umili mój czas.
Jestem fanką seriali oraz gier, a także lubię eksperymentować z makijażem.
Zdj. z archiwum autorki

W związku z zaistniałą pandemią koronawirusa wyjście do społeczeństwa jest bardzo ograniczone.
Z tego powodu komunikacja online jest niezwykle potrzebna i z pewnością w życiu wielu osób ważniejsza niż kiedykolwiek.

Po porównaniu czasu spędzanego w Internecie przed i w czasie pandemii (aktualnie), mogę stwierdzić, że obecnie jest go zdecydowanie więcej. Jest to spowodowane brakiem możliwości bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, nauczycielami czy dalszą rodziną. Pięć dni w tygodniu uczestniczę w lekcjach online, dzięki którym mogę uczyć się nowych rzeczy, ale także „spotkać się” ze swoją klasą. Poza tym codziennie rozmawiam z siostrą oraz moimi przyjaciółmi. Uważam, że komunikacja online jest dla mnie ważniejsza niż kiedykolwiek.

Wydaje mi się, że dla wielu osób, szczególnie starszych, problemem było zmierzenie się
z Internetem, ponieważ wcześniej nie musieli korzystać z niego tak nagminnie. Jednak cała ta sytuacja z pewnością przyczyniła się do rozwinięcia mojej (myślę, że inny ludzi też) samodzielności, ponieważ trzeba było nauczyć się nowych rzeczy i  rozwiązywać problemy  bez niczyjej pomocy. Ponadto dobrą stroną komunikacji online jest to, że nie trzeba nadmiernie koncentrować się na wyglądzie zewnętrznym, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i nie wykonywać zbędnego makijażu, jeżeli nie trzeba pokazywać się światu.

Jednym z głównych źródeł informacji jest Internet, z którego korzystam, żeby się rozwijać. Lekcje online na pewno nie zastąpią mi szkoły i wiedzy, jaką mogę tam otrzymać, jednak doceniam starania nauczycieli i korzystam, jak mogę z lekcji. Ponadto próbuję regularnie oglądać na YouTube filmiki, które pogłębiają moją wiedzę.

Wiele osób zmuszonych do siedzenia w domu  zaczęło robić nowe rzeczy- pisać książki, wiersze, udzielać się  w Internecie poprzez vloga czy bloga. Sposobów na osiągnięcie sukcesów poprzez komunikację online jest naprawdę pełno. Uważam, że aktualnie zaczęłam bardziej doceniać możliwości, jakie daje nam Internet, żeby należycie się rozwijać i dążyć do określonych celów. Moja aktywność w social mediach jest teraz zdecydowanie większa. Przed pandemią koronawirusa  moja komunikacja z rówieśnikami opierała się na kilku zdaniach i dotyczyła ważniejszych spraw. Kiedyś także moje rozmowy telefoniczne ograniczały się do dwóch w tygodniu, ponieważ nie miałam potrzeby rozmawiać z przyjaciółmi online.  Widziałam ich codziennie w szkole lub spotykaliśmy się popołudniami, żeby odpocząć i dobrze spędzić wspólnie czas. Zawsze uważałam, że spotkania twarzą w twarz są o wiele ważniejsze i potrzebne każdemu. W obecnej sytuacji zaczęłam bardzo doceniać możliwość komunikacji online. Mimo, że nie zastąpi to  bezpośredniego kontaktu z ludźmi, to cieszę się, gdy mogę zobaczyć na kamerce i usłyszeć moich przyjaciół lub rodzinę. Codziennie piszę z najbliższymi dla mnie osobami, a dzięki tej sytuacji odnowiłam także kontakt ze znajomymi, z którymi nie mogłam się „złapać” przed pandemią koronawirusa. Z niektórymi moja relacja się poprawiła  i bardzo się cieszę z tego powodu. Nie mogę się doczekać aż cała sytuacja się zmieni i będę mogła spotkać się z najbliższymi.

post-weronika-inna-rzeczywistosc-93190.jpg

Zdj. z archiwum autorki

Mam nadzieję, że sytuacja w jakiej obecnie znajduje się świat, zmieni ludzi. Okoliczności, w których trzeba żyć są zupełnie inne niż jeszcze kilka miesięcy temu, dlatego na każdego te wydarzenia oddziałują, w mniejszym lub większym stopniu. Mam nadzieję, że ludzie staną się bardziej humanitarni, empatyczni oraz pełni chęci do pomocy, a także że zaczną doceniać życie oraz każdą chwilę spędzoną wśród ludzi. Cała sytuacja związana z pandemią koronawirusa przyczyniła się do wielu dobrych i złych wydarzeń, jednak wierzę, że świat wyjdzie z tego zwycięsko. Jak Wy to widzicie?

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl
Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila.
Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta.
Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”