Komunikacja online w czasie pandemii

post-aleksandra-komunikacja-online-w-czasie-pandemii-84400.jpg

O AUTORCE:
 Mam na imię Ola, chodzę do klasy medialnej, co wiąże się również z moimi zainteresowaniami.
 Zdj.: archiwum autorki

Hej, jak każdy wie, mamy teraz trudną sytuację na świecie, co ma wpływ na nasze normalne życie. Chciałabym przedstawić tutaj jaki wpływ na nas ma komunikacja online w czasie pandemii. Zapraszam do przeczytania :)

Komunikacja jest potrzebna w naszym życiu, niezależnie od tego czy jest ona w wersji online, czy na żywo. Niestety, zważając na sytuację, kontakt z innymi na żywo jest ograniczony, ze względu na nasze dobro. Komunikacja online teraz jest dla mnie ważniejsza niż była przed pandemią. Jednym z powodów jest to, że odbywają się lekcje przez Internet, w których mam obowiązek uczestniczyć, ponieważ są one prowadzone zamiast normalnych lekcji w szkole, dlatego spędzam o wiele więcej godzin dziennie z telefonem. Komunikacja online jest teraz na pewno bardziej użyteczna, niż była na co dzień.
Dużo czasu również poświęcam na rozmowy ze znajomymi. Utrzymujemy kontakt, rozmawiając ze sobą przez telefon, na kamerce, oraz pisząc wiadomości.
Przez czas, który spędzam w domu, zamiast wychodzić na dwór oraz spotykać się z ludżmi, dużo czasu spędzam w Internecie..
Komunikacja online jest dla mnie mniej przyjemna w tym czasie, ponieważ jest ona tak naprawdę jedyną opcją na komunikację. Wiadomo, że bardzo ona pomaga, lecz to nie jest to samo, co na żywo.
   Dzięki komunikacji z innymi przez Internet moje samopoczucie jest dobre, ponieważ wiem, że nie jestem w tym sama, i zawsze mam kogoś z kim mogę się skontaktować i porozmawiać, więc Internet jest w tym czasie bardzo potrzebny.
   Komunikacja online jest teraz dla mnie jednym z ważniejszych narzędzi do osiągnięcia sukcesów np. w szkole. Zawsze, gdy mam jakiś problem związany z jakąkolwiek pracą, oceną, lub gdy mam po prostu jakiekolwiek wątpliwości, mogę się skontaktować przez Internet z nauczycielem.
   Mój kontakt ze znajomymi podczas COVID-19 nie uległ większej zmianie. Staramy się utrzymywać kontakt online, lecz wiadomo, że nie jest to to samo co spędzanie z nimi czasu na żywo, ale wiadomo, że nic na to nie da się poradzić.

post-aleksandra-komunikacja-online-w-czasie-pandemii-84401.jpg

Ilustr.: z archiwum autorki

Podsumowując, internet bardzo nam pomaga w tym czasie i nie tylko. Mam nadzieję, że moja wypowiedź się Wam podobała i pokazała, że nikt nie jest w tym czasie sam. Jestem ciekawa jak Wy sobie radzicie z tą sytuacją, napiszcie co tym sądzicie.

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl
Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila. Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta. Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”