Wpływ komunikacji online na mnie w czasie pandemii

post-weronika-wplyw-komunikacji-online-na-mnie-w-czasie-pandemii-92463.jpg

O AUTORCE:
Weronika,
czuję się sobą i słucham siebie,
i własnego rozumu,
interesuję się serialami i filmami.
Zdj. z archiwum autorki

Jaki wpływ ma na mnie komunikacja w czasie pandemii koronawirusa? Jakie są moje odczucia po dłuższym czasie izolacji? W moim blogu postaram się odpowiedzieć na te pytania.

Komunikacja w tym czasie jest bardzo dla mnie ważna, pozwala mi  ona na utrzymywanie kontaktu z ludźmi, który w dzisiejszych czasach ma  ogromny wpływ na nasz stan psychiczny.  Przed pandemią komunikowałam się online w mniejszym stopniu, ze względu na to, że można było się spotykać bez obaw , które teraz nam towarzyszą.. Natomiast teraz piszę z moimi przyjaciółmi praktycznie bez przerwy, aby nasze relacje przetrwały tak trudny czas. Komunikacja online jest teraz dla mnie bardzo ważna ale staje się już bardzo męcząca, ponieważ nie można porozmawiać z osobą twarz w twarz.

Wydaje mi się, że dla mojej autonomii komunikacja online nie jest aż tak bardzo ważna. Staram się ważniejsze decyzje podejmować z moją mamą, więc myślę, że do podejmowania decyzji komunikacja online nie jest ważna, gdy mam bezpośredni kontakt z bliską mi osobą. Ogólnie rzecz biorąc komunikacja online ma dla mnie duże znaczenie, ale  ze wzgględu na kontakt  z przyjaciółmi bądź nauęi przez Internet. Jeżeli  jednak mam bezpośredni kontakt z osobę, to komunikacja online nie gra dla mnie jakieś większej roli.

Jeżeli chodzi o moje sukcesy,  to akurat w szkole, komunikacja online jest bardzo ważna i ułatwia w pewien sposób życie. Zajęia  lekcyjne są krótsze i  można poświęcić więcej czasu na samodzielną  naukę. Poprzez aplikację można szybko wymieniać się z przyjaciółmi  zdjęciami notatek lub porozmawiać przez kamerkę, co niektórym może znacznie ułatwić naukę. Moim zdaniem taka komunikacja z bliższymi nam osobami może zdecydowanie przyczynić się do naszych osiągnięć i sukcesów w szkole.

Mój kontakt przyjaciółmi różni się przede wszystkim tym, że jedynym sposobem na zobaczenie się jest kamerka. Różnicą również jest to, że ja z moimi przyjaciółmi większość czasu spędzamy na zwiedzaniu miasta oraz poznawaniu nowych miejsc i okolic. Oprócz długich rozmów lubimy się spotkać i się pośmiać z naszych dawnych wspomnień. Podczas rozmowy online jest to jednak  zupełnie inne odczucie,  dlatego nie jesteśmy do końca szczęśliwi.

post-weronika-wplyw-komunikacji-online-na-mnie-w-czasie-pandemii-92464.jpg

Zdj. z archiwum autorki

Mam nadzieję, że w moim blogu odpowiedziałam na zadane sobie wcześniej pytania.
A jakie Wy macie doświadczenia?

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl
Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila. Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta. Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”