Wpływ komunikacji online na mnie podczas pandemii

post-zuzanna-wplyw-komunikacji-online-na-mnie-podczas-pandemii-84396.jpg

O AUTORCE:
 Zuzanna.
 Czuję się szczęśliwą, ale lekko zagubioną nastolatką.
 Interesuję się muzyką, informatyką i biologią.
 Jest to dla mnie ważne, ponieważ we wszystkich tych rzeczach sobie radzę i po prostu lubię to robić, a to w pasji jest najważniejsze.
 Zdj.: archiwum autorki

Jak wpłynęła na mnie komunikacja online podczas izolacji? A jak wpłynęła na Was? Czy coś w ogóle się zmieniło? Ja myślę, że tak. Ale tego dowiemy się zaraz. Przeanalizuję różne fakty i wypiszę je tutaj, mam nadzieję że skłonię Was do przemyśleń na ten temat, a później do komentarzy pod postem, jak Wy myślicie i jakie zmiany zauważyliście. Zatem zapraszam do czytania mojego bloga : )

Komunikacja online zyskała na znaczeniu w czasie pandemii i uważam to za niepodważalny fakt. W końcu wszystkie lekcje, prace domowe czy też sprawdziany są wykonywane przez Internet. W porównaniu do tego, co było kiedyś, komunikuję się teraz online częściej i dłużej. Niestety, ten sposób komunikacji stał się dla mnie mniej przyjemny niż kiedyś, ze względu na przymus korzystania z tej formy. Kiedyś był tylko przyjemną niezobowiązującą chwilą przeglądania Internetu czy pisania ze znajomymi.
   Jeżeli chodzi o moje poczucie autonomii – wydaje mi się ono mniejsze niż dotychczas. Myślę, że brak możliwości decydowania o tym , co będę robić i z kim będę się komunikować online w danej chwili, ma duże znaczenie w moim poczuciu niezależności. Staram się jednak, by moja autonomia w Internecie nie była mniejsza niż wcześniej. Staram się dbać o nią, swój wolny czas poświęcam również na tę właśnie sprawę, jaką jest moja swoboda w Internecie, mimo przymusowych zadań i zajęć.
   Osiąganie sukcesów online teraz stało się łatwiejsze, dzięki temu, że łatwiej zdobywa się dobre oceny (co też jest sukcesem). Nużący czas pandemii ośmielił mnie na tyle, że udało mi się pierwszy raz wstawić do sieci siebie , wykonującą moją główną pasję, co też uważam za sukces.  Moim sukcesem jest też nie poddanie się w odrabianiu lekcji czy chodzeniu na nie, bo wszyscy wiemy jak bardzo chciałoby się zostać w łóżku, czy pójść dalej spać. Mimo wielu zadań a wręcz ich natłoku, robię wszystkie . (przynajmniej się staram d-_-b) Dlatego uważam , że jest to dobre narzędzie do osiągania sukcesów i wydaje mi się ono jeszcze ważniejsze niż przedtem.
   Czy mój kontakt online z rówieśnikami różni się od tego przed czasem pandemii? – Myślę, że tak. Z moją przyjaciółką czy chłopakiem zostaję na tym samym stopniu komunikacji na jakim byłam, natomiast częściej piszę z moją klasą, ze względu na dogadywanie się w różnych sprawach szkolnych. Potwierdzałoby to tezę, że mój kontakt online z osobami w moim wieku zmienił się, jest on większy. Uważam to za dobrą stronę tego całego okropnego wydarzenia, jest to poniekąd zacieśnienie więzi między sobą w trakcie wzajemnej pomocy. W momencie, w którym nie rozumiem jakiegoś przedmiotu, pomaga mi ktoś z klasy, a gdy oni nie rozumieją czegoś innego – staram się wysłać moją odpowiedź na to zadanie.

post-zuzanna-wplyw-komunikacji-online-na-mnie-podczas-pandemii-84397.jpg

Ilustr.: źródło: https://pl.dreamstime.com/

Post zaczął się od pytania jak wpłynęła na nas wszystkich komunikacja online w czasie pandemii i czy cokolwiek się zmieniło. Uważam, że ten post potwierdza, że tak właśnie się stało. Oczywiście nie wszystkie rzeczy uległy zmianie, ale część zdecydowanie zmieniła swoją wagę. Jak Wy uważacie i jak u Was wygląda ta sytuacja? Proszę żebyście napisali co Wy myślicie na ten temat : )

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl
Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila. Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta. Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”