TIME CAPSULE@4LO - (EPISODE 01) 23.03.2023 - powered by (adT) STUDIO

GDANSK 2023 https://zso5.edu.gdansk.pl/

KAPSUŁA CZASU@4LO - GALERIA ZDJĘĆ "Z PERSPEKTYWY NASTOLATKÓW/ UCZNIÓW" PRACE FOTOGRAFICZNE ABSOLWENTÓW I UCZNIÓW Z GRUP MEDIALNYCH (2021-2023)

Subiektywny wybór prac fotograficznych:

Kampania wizerunkowa - promocja szkoły (2023)

Mój ulubiony przedmiot w szkole. Co? Jak? Dlaczego? (2022)

O szczęściu" (2021)

KAPSUŁA CZASU@4LO

CO: multimedialny projekt szkolny „KAPSUŁA CZASU@4LO”

JAK: praca metoda projektu: od pomysłu poprzez proces do produktu kultury; - tworzymy wspólnie zespół redakcyjny, a w nim: role: uczniowie – dziennikarze/ reporterzy/ autorzy i nauczyciele – redaktorzy/ wydawcy - planujemy pracę twórczą, produkcję i postprodukcję, publikację:

DLACZEGO: zależy nam na uchwyceniu momentu z perspektywy nastolatka. Dzięki ekspresji, zdobytej wiedzy, doświadczeniu powstaje dokument czasu uchwycony w zdjęciach. To zbiorowy głos nastolatka – komentarz do szkolnej rzeczywistości uczniów jako potencjalnie przyszłych, odpowiedzialnych dziennikarzy. W ramach przedmiotu: Współczesne media – “Ja”, jako skuteczne narzędzie w komunikacji.

Obszary tematyczne przedmiotu – cztery lata nauczania:

Podstawowa wiedza o sobie, o ludziach wokół, o społeczeństwie;

Umiejętności autorefleksji i refleksji o sobie, o ludziach wokół, o społeczeństwie;

Praca twórcza: artykuł, fotoreportaż, film (wideo);

Praca metoda projektu: projekty szkolne;

Specjalizacja indywidualna: portfolio.

DYDAKTYKA: TRANSFER WIEDZY – interaktywne zajęcia dydaktyczne (podstawy; krytyczne myślenie; eksperymenty myślowe; rozumowanie)

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE – podstawy warsztatu pracy dziennikarza: (wywiady, sondy dziennikarskie, audycje, tworzenie radia – pilotaż)

WARSZTAT KOMUNIKACJI – modelowane dyskusje, dialogi (autoprezentacja; prezentacja) PRACA TWÓRCZA – blog post, fotoreportaż, film (trening narracji w strukturze)

PROJEKTY SZKOLNE – medialne, społeczne, profilaktyczne, kulturalne, interdyscyplinarne (międzypokoleniowe; uczniowskie)

PRACA METODĄ PROJEKTU – od pomysłu przez proces do produktu Powered by Akademia Dynamiczna Tożsamość(adT)STUDIO

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 - 4 LO z OMS w Gdańsku: https://zso5.edu.gdansk.pl/pl

TIME CAPSULE@4LO - PHOTO GALLERY "FROM THE PERSPECTIVE OF TEENAGERS / STUDENTS

PHOTOGRAPHIC WORKS OF GRADUATES AND STUDENTS FROM MEDIA GROUPS (2021-2023)

Subjective selection of photographic works: IMAGE CAMPAIGN - SCHOOL PROMOTION (2023)

MY FAVORITE SUBJECT AT SCHOOL. WHAT? HOW? WHY? (2022) ABOUT HAPPINESS (2021) TIME CAPSULE@4LO

WHAT: Multimedia school project “TIME CAPSULE@4LO”

HOW: Working with a project method: From idea through process to cultural product; - we create an editorial team together, and in it: roles: students – journalists/ reporters/ authors and teachers – editors/ publishers - we plan creative work, production and post-production, publication:

WHY: we want to capture the moment from the perspective of a teenager. Thanks to the expression, gained knowledge, experience, a document of time captured in the pictures is being created. This is a collective voice of a teenager – a commentary on the school reality of students who aspire to be future, responsible journalists.

Within the subject: Modern media – “I” as an effective tool in communication

Subject areas – four years of teaching:

Basic knowledge about yourself, about people around, about society;

Self-reflection and reflection skills about oneself, about people around, about society;

Creative work: article, photojournalism, film (video);

Project method: School projects; Individual specialization: Portfolio.

TEACHING: KNOWLEDGE TRANSFER – interactive teaching activities (basics; critical thinking; thought experiments; reasoning)

PRACTICAL CLASSES – basics of the journalist’s work workshop: (Interviews, journalism probes, broadcasts, radio creation – pilotage)

COMMUNICATION WORKSHOP – modeled discussions, dialogs (self-presentation; presentation)

CREATIVE WORK – blog post, photojournalism, film (narration training in the structure) SCHOOL PROJECTS – media, social, preventive, cultural, interdisciplinary (intergenerational; student)

WORKING WITH THE PROJECT METHOD – from idea through process to product

Powered by Dynamic Identity Akademy (adT) Studio and The Secondary School number 4 in Gdansk.