DBI 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2019 są Facebook Polska oraz Google Polska .
DBI 2019 organizowany jest 5 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

W naszej szkole DBI odbędzie się 8 lutego 2019 r. W związku z tym dniem w IV LO przeprowadzony został konkurs na prace pod tytułem „Razem działajmy przeciw hejtowi”. Nasi uczniowie wykonali prace graficzne oraz napisali wiersze.

8 lutego na 3 godzinie lekcyjnej w auli szkoły odbędzie się spotkanie dla klas 1A, B, C, D LO.

Na spotkaniu przedstawione będą zagadnienia zagrożeń i bezpiecznych zachowań dla korzystających z Internetu.

Najlepsze prace konkursowe będą nagrodzone.