8 lutego w IV LO odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu. Miło nam było gościć panią aspirant sztabowy Joannę Kachel oraz panią aspirant Emilię Karczewską z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Uczniowie klas pierwszych, uczestniczący w spotkaniu zostali zapoznani z rodzajami przestępstw internetowych oraz odpowiedzialnością karną. Jak chronić się przed cyberprzestępczością, gdzie zwrócić się o pomoc. W dużej mierze nasza wiedza dotycząca zagrożeń i bezpiecznych zachowań decyduje o tym, czy jesteśmy bezpieczni korzystając z Internetu. Przestrzeganie pewnych zasad może uchronić nas przed niepotrzebnym kłopotem.

Na spotkaniu ogłoszone zostały wyniki konkursu pod hasłem ”Razem działajmy przeciw hejtowi”. Konkurs polegał na przygotowaniu pracy negującej hejt, w dowolnym formacie, wykorzystując dowolny program komputerowy (krótki film, plakat, baner, wiersz).

W kategorii praca graficzna zwyciężyły uczennice klasy 1B  Celestyna Pietrzycka oraz Wiktoria Zawlik, w kategorii wiersz zwycieżyły uczennice z klasy 1A Martyna Nazimek oraz  klasy 1B Aleksandra Boniewicz. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Komendę Miejską Policji w Gdańsku.

Gratulacje dla autorów najlepszych prac oraz dla wszystkich, którzy uczestniczyli w konkursie.