Informujemy, że w Konkursie Walentynkowym zwyciężyła Olena Razghonova z klasy IA3, która już o 8.15 przyszła do biblioteki z prawidłowymi odpowiedziami. Olenie gratulujemy, a dla tych, którzy również znają prawidłowe odpowiedzi zapraszamy do biblioteki na słodkie „małe co nieco”.

LITERACKIMI ZAGADKAMI NA WALENTYNKI BYŁY:

  1. On - rycerz, ona – irlandzka księżniczka. Był jeszcze pewien król. Pechowo wypili czarodziejski napój i wszystko się skomplikowało.
  2. Wyjątkowo romantyczna i sentymentalna para, lubili podjadać maliny z koszyka pod swoim ulubionym jaworem.
  3. Piękna brunetka o grubych warkoczach przetrwała niejedną przygodę (w tym porwanie i pobyt w kryjówce wiedźmy), kochał ją ognisty Ukrainiec, ale ona wolała szlachetnego i odważnego polskiego rycerza.
  4. Pokochali się wbrew woli swoich rodzin. On wyznawał jej miłość pod balkonem. To nie mogło się skończyć dobrze…
  5. Zakochał się od pierwszego wejrzenia w tajemniczej nieznajomej, którą ujrzał po powrocie do domu z wileńskich szkół. Niestety, potem pomylił ją z inną – doświadczoną kokietką. Na szczęście w porę zrozumiał swój błąd i wszystko skończyło się szczęśliwie.

„Tak mocno się w tobie zakochałem, Nino, taką silność czuję od mojej miłości do ciebie, że dla ciebie mógłbym wejść na niebo i narwać pełne kieszenie gwiazd” – to fragment „Prawdziwej ballady o miłości „ Aleksandra Jurewicza
Konkurs Walentynkowy wśród nauczycieli wygrała
Pani Joanna Łaszcz
GRATULUJEMY