Centrum Edukacji Bezpieczeństwa zainicjowało udział naszej szkoły w pilotażowym miejskim Programie Zielonej Edukacji, koordynowanym przez Hevelianum.

Ma on na celu wprowadzenie zmiany ekologicznej w szkole poprzez realizację etapów pilotażu, w tym wykonanie projektu ekologicznego.

W dniu 25.09.2023r. p. Agata Ziller – pracownik CEB wraz z 2 uczniami z klasy 2A – Wiktorią M. i Alanem W. mieli okazję uczestniczyć w inauguracyjnym spotkaniu w Hevelianum.

Po powitaniu Zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska p. Moniki Chabior oraz Dyrektora Hevelianum p. Pawła Golaka, zostali nam przedstawieni specjaliści z wydziałów Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz spółek i jednostek organizacyjnych miasta, którzy będą pełnili rolę mentorów w Programie. Następnie zaproszono nas do udziału w mozaice klimatycznej, która w przejrzysty i angażujący sposób pokazuje przyczyny i skutki zmian klimatu.

Pouczająca lekcja. Dużo pracy przed nami, ale jesteśmy zmotywowani.

Zespół Centrum Edukacji Bezpieczeństwa