W miniony weekend gościliśmy w naszej szkole uczestników OPEN HOUSE Gdańsk, który jest częścią międzynarodowego festiwalu architektury i designu Open House Worldwide. Aktualnie OH gości w ponad 40 miastach na świecie: Nowy Jork, Dublin, Helsinki, Barcelona, Melbourne, Rzym, Ateny... W tym "światowym towarzystwie" znalazł się Gdańsk, a za sprawą tegorocznej edycji Nowy Port i nasze liceum.

Zwiedzający poznali krótką historię szkoły, podziwiali zaprojektowany z rozmachem obiekt sportowy, bibliotekę, mural wykonany przez uczniów w sali informatyki. Zachwycił ich pomysł i realizacja Centrum Młodzieżowej Aktywności. Odwiedzili też Centrum Edukacji Bezpieczeństwa, gdzie mogli zobaczyć wystrój i charakterystyczne wyposażenie sali ratownictwa medycznego i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Entuzjazm najmłodszych uczestników festiwalu wzbudziła szczególnie ta ostatnia, gdzie mieli możliwość zjechania po strażackiej rurze. Udział w Open House uważamy za udany i inspirujący.