19.11.2020 r. odbyło się w trybie on-line spotkanie dla maturzystów naszej szkoły z Open Future School - oficjalnym przedstawicielem Uniwersytetów w Danii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Przedstawione zostały możliwości studiowania za granicą, zasady rekrutacji, terminy składania aplikacji, a także możliwości finansowania studiów, poprzez system stypendiów, grantów i pożyczek. Prelegentka przekonywała, że studia za granicą pozwalają na szybkie usamodzielnienie, są niepowtarzalną okazją do poznawania różnych kultur, zawierania międzynarodowych znajomości, przyjaźni, rozwijają i poszerzają horyzonty. Open Future School pomaga w wypełnianiu formularzy aplikacyjnych, staraniach o rządową pożyczkę na czesne na studia licencjackie, a także w zakwaterowaniu w domu akademickim.