Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii

post-ewa-wplyw-komunikacji-online-na-mnie-w-czasie-pandemii-92472.jpg

O AUTORCE:
Nazywam się Ewa.
Interesuje się tańcem,
jest on dla mnie bardzo ważny,
ponieważ jest to moja pasja.
Robię to już dość długo przez co taniec stał się moim "nałogiem".
Zdj. z archiwum autorki

Zapraszam do przeczytania tego posta, ponieważ będzie on bardzo interesujący :) Postaram się udowodnić, że komunikacja online jest teraz ważniejsza niż przed pandemią.

Komunikacja online jest teraz dla mnie o wiele ważniejsza, przydatna niż przed pandemia, ponieważ przed wirusem spotykałam się ze znajomymi codziennie, teraz jednak jak chcemy porozmawiać to niestety musimy to robić online. Przed epidemią nie  spędzałam za dużo  czasu w sieci, ponieważ o wiele bardziej wolę się spotykać ze znajomymi na żywo, pochodzić gdzieś czy posiedzieć niż pisać czy rozmawiać przez telefon, a teraz praktycznie cały czas jestem w sieci i  tak komunikuję się z innymi ludźmi. Z pewnością komunikacja online jest teraz bardziej użyteczną niż przed pandemią, ponieważ online możemy robić prawie wszystko, co wcześniej  , jednak obecnie  jest to utrudnione. Według mnie ludzie po prostu muszą się komunikować na żywo, aby lepiej   coś  zrozumieć np. o wiele lepiej rozumiałam różne rzeczy na lekcjach w szkole, niż na lekcjach online.

Dla mojego poczucia autonomii komunikacja online jest teraz mniej ważna niż przed pandemią, ponieważ każdy z nas ma swój rozum i sam najlepiej wie, co jest dla niego najważniejsze  i  sam  może decydować o sobie nieważne czy w sieci, czy na żywo.

Jako narzędzie do osiągnięcia sukcesów komunikacja online jest dla mnie ważniejsza niż przed epidemią, ponieważ w czasie wirusa komunikacja online jest jedynym narzędziem, aby osiągnąć jakiś sukces np. w szkole czy w pracy.  Jest to z pewnością  trudniejsze  dla niektórych, lecz nie mamy wyboru.

Jeżeli chodzi o mój kontakt z rówieśnikami jest on teraz o wiele gorszy niż przed epidemia. Każdy z moich znajomych ma swoje lekcje online,  są one w różnych godzinach,   więc czasami mamy problem z umówieniem się  na wspólne rozmowy przez Internet.  ,.Oczywiście z każdym z moich znajomych staram się utrzymać jak najlepszy kontakt, jednak jest to bardzo utrudnione. Przed pandemią  spotykałam się ze znajomymi w każdy weekend, w szkole i czasami po szkole, teraz jednak nie możemy się spotkać w realu  dlatego nie możemy porozmawiać twarzą w twarz, jest to przygnębiające i straszne. Niestety takie czasy nadeszły i aby wrócić do normalności po prostu musimy się stosować do zasad, które obecnie panują. Moim zdaniem, aby kontakt nastolatków był lepszy muszą się spotykać na żywo i poznawać swoje zachowania, ponieważ w Internecie możemy się całkiem inaczej zachowywać niż w realu. Musimy też pamiętać, aby relacje ze znajomymi pielęgnować, ponieważ pandemia w końcu przeminie i będziemy mogli się znowu spotkać. Kiedy nie będziemy się komunikować z nikim po prostu te relacje mogą zaniknąć.

post-ewa-92465.jpg

Zdj. z archiwum autorki

Podsumowując, moją wypowiedź, uważam że komunikacja online jest teraz o wiele ważniejsza niż przed pandemią, ponieważ, aby zachować relacje, które mieliśmy ze znajomymi czy rodziną przed epidemią,   musimy komunikować się przez Internet. Wiadomo, że nie jest to takie łatwe dla każdego jednak wszystkiego  można  się nauczyć niezależnie od okoliczności. Co Wy na to?

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl
Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila.
Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta.
Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”