Jak komunikacja wpływa na nas w czasie pandemii

post-hanna-jak-komunikacja-wplywa-na-nas-w-czasie-pandemii-84927.jpg

O AUTORCE:
Cześć, mam na imię Hania.
Na co dzień interesuję się kosmetologią i końmi.
Jestem uczennicą klasy medialno-mediacyjnej.
Zdj. z archiwum autorki

W trudnej sytuacji w  jakiej się wszyscy znaleźliśmy podczas codziennej nauki, pracy musimy radzić sobie, korzystając z możliwości komunikacji online. Ale czy zastanawialiśmy się jak komunikacja online wpływa na nas?

Dotychczas komunikacja online i wszelkie media społecznościowe były dla nas przydatne i stanowiły formę rozrywki w wolnym czasie. Teraz, niestety z powodu panującej na świecie pandemii, stały się dla większości z nas ważnym i niezbędnym narzędziem komunikacji. Lekcje w szkole przybrały formę spotkań online za pomogą rożnych aplikacji do tego przeznaczonych. Poznaliśmy dzięki temu więcej możliwości komunikacji online. Wiele osób musiało nauczyć się jak z nich korzystać i zmierzyć się z wieloma problemami, takimi jak na przykład rożne awarie. Musieliśmy też przywyknąć do nowej sytuacji podczas lekcji. Na przykład do tego , że trwają one znacznie krócej i nie mamy możliwości rozmowy z nauczycielem w cztery oczy. Zdarza się też, że nauczyciel nie ma możliwości, aby nam pomóc. Powoduje to wiele problemów, komplikacji i często jest stresujące.

Uważam, że musimy być teraz bardziej odpowiedzialni. Nauka zależy bardziej od nas, bo w to naszym obowiązkiem jest zalogowanie się na lekcje. Od nas zależy czy będziemy pracować na lekcjach, czy zajmować się w tym czasie czymś innym. Częściej decydujemy o sobie.

Myślę, że więcej wolnego czasu może zmotywować nas do nabywania nowych umiejętności, czy przyswajania większej ilości wiedzy. Tu niestety też mamy ograniczone możliwości, bo musimy stosować się do zasad bezpieczeństwa i głownie spędzać czas w domu. W pewnym momencie osoby, które nie ukończyły 18 roku życia były nawet przymusowo zamknięte w domu i miały zakaz wychodzenia nawet przed dom.

Podczas pandemii nie możemy tak często lub w ogóle spotykać się ze znajomymi, których wcześniej mogliśmy widywać codziennie i wtedy, kiedy tylko chcieliśmy. Myślę, że zaczynamy też tracić kontakt z częścią osób i czujemy ich brak. Dlatego komunikacja online staje się bardzo ważna, a dla niektórych nawet niezbędna w codziennym życiu. Większość z nas źle się z tym czuje i nie wie jak zagospodarować sobie dużą ilość czasu spędzanego w domu. Lekcje w domu trwają zdecydowanie krócej, niż dotychczas w szkole. Do tego dochodzi też czas, który poświęcaliśmy wcześniej na dojazd. Za to plusem jest to, że zaczynamy spędzać więcej czasu z rodziną i mamy szansę na poprawienie relacji z najbliższymi, którym do tej pory zapewne poświęcaliśmy mniej czasu.

post-hanna-jak-komunikacja-wplywa-na-nas-w-czasie-pandemii-84926.jpg

Zdj. z archiwum autorki

Podsumowując, w dzisiejszej sytuacji komunikacja online jest dla mnie niezbędna w codziennym życiu. Opiera się na niej większość mojego funkcjonowania w czasie pandemii. Ta forma komunikacji pozwala mi na naukę, stały kontakt ze znajomymi czy dalszą rodziną. Jest źródłem informacji i pomocy w nauce online tak zwanych e-lekcjach. A przede wszystkim sposobem na spędzanie wolnego czasu i rozrywkę, kiedy nie mamy już pomysłu jak zagospodarować sobie czas. A jak to jest dla Was?

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl
Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila.
Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta.
Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”