Życie online podczas Pandemii

post-kinga-zycie-online-podczas-pandemii-93175.jpg

O AUTORCE:
Nazywam się Kinga i chodzę do pierwszej klasy liceum.
Jestem szczęśliwą i o dobrym poczuciu humoru osobą.
Interesuję się muzyką i sportem.
Jest to ważne, gdyż muzyka pozwala mi oderwać się od rzeczywistości i przemyśleć różne refleksje,
a sport pomaga mi utrzymywać dobry stan zdrowotny.
Zdj. z archiwum autorki

Czy podczas pandemii tracimy kontakt z innymi? Jaki wpływ ma na nas ta pandemia ? Czy kontakt online jest ważny?

Czy komunikacja online jest dla nas aktualnie ważna ?
Myślę, że komunikacja online ogólnie teraz jest bardzo ważna w porównaniu do kiedyś, gdyż obecnie komunikacja online jest jedną z ważnych form komunikacji między ludźmi, co prowadzi do tego, że większość ludzi spędza czas w Internecie, aby łączyć się i rozmawiać z innymi. Online aktualnie komunikujemy się kilkakrotnie więcej godzin dziennie niż poprzednio, ponieważ chcemy utrzymywać stały kontakt z innymi. Teraz komunikacja online jest bardziej użyteczna i ważna, aby komunikować się z innymi ludźmi, gdyż chcemy wiedzieć: Co się u nich dzieje? Jakie maja plany? Jak spędzają czas podczas kwarantanny? Jak radzą sobie z Pandemią?

Dla mojego poczucia autonomii przed pandemią ważne były spotkania i prywatne rozmowy z innymi osobami na żywo, gdyż w ten sposób można było odczytywać emocje wywołane przez kogoś z kim się rozmawiało. Od razu można było zobaczyć reakcję i wyciągnąć wnioski jakie odczucia miała ta osoba.  Jednak przez Internet nie można przekazać całej wiadomości wraz z wywołanymi emocjami, jak było wcześniej, gdyż w pewien sposób jest to niemożliwe i utrudnione, aby druga osoba zrozumiała nas i to o co nam chodzi.

Jako narzędzie do osiągnięcia sukcesów komunikacja online jest dla mnie teraz mniej ważna, gdyż w domu można rozwijać swoje pasje. W moim przypadku jest to gra na pianinie oraz treningi, które mogę wykonywać regularnie. Wcześniej były to zajęcia dodatkowe oraz szkoła + dojazd, co ograniczało moje możliwości. Nie miałam na to czasu. Innymi przykładami mogą być: spędzanie czasu z rodziną, czytanie książek, oglądanie seriali lub filmów a nawet zabawa z zwierzęciem domowym. Dlatego uważam, że jest wiele innych sposobów spędzania czasu w domu nie tylko korzystanie ze sprzętu elektronicznego.

Mój kontakt online w czasie COVID-19 się na pewno zwiększył ale myślę, że nie tylko w moim przypadku tak jest, gdyż każdy chce wiedzieć, co sie dzieje u innej osoby. Każdy chciałby utrzymywać kontakt z innymi ,aby po prostu wiedzieć jak sie czuje dana osoba . Nie chcemy tracić kontaktu, dlatego że cały czas siedzimy w domu i z nikim się nie spotykamy oprócz osób, z którymi mieszkamy. Po przedstawieniu tych argumentów uważam, że komunikacja online w czasie pandemii jest dla nas ważna abyśmy rozmawiali z innymi i wymieniali się swoimi doświadczeniami na ten temat. Rozmawiali na ważne dla nas tematy, które chcielibyśmy jak najszybciej omówić.

post-kinga-zycie-online-podczas-pandemii-93176.jpg

Zdj. archiwum autorki

A Wy jak uważacie? Dajcie znać! Powodzenia😉

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl
Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila.
Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta.
Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”