Dzieci z SP82 odwiedziły CEB

W dniu 9 marca 2023r. Centrum Edukacji Bezpieczeństwa odwiedziły dzieci z klasy Oa i Ob ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Gdańsku. 👦👧👦

Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania nad wodą.

W salach CEB odbyły się pokazy dot.:

a) bezpieczeństwa przeciwpożarowego – prowadzenie: Marika i Szymon z klasy 3A oraz Maja z klasy 2A.

b) pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania nad wodą – prowadzenie: Julia i Wiktoria z klasy 4A oraz Julia z klasy 3A, 🚑 🦺

👧👦👧 Przedszkolaki w jednej sali posłuchały m.in. o tlenku węgla i jak się uchronić przed jego zatruciem, czujce czadu, ćwiczyły ułożenie osoby w pozycję bezpieczną i rozmowę z operatorem nr 112, a także poznały rodzaje gaśnic i elementy wyposażenia wozu strażackiego.

W drugiej sali omówione zostały m.in. pierwsza pomoc osobie tonącej, zapobieganie utonięciom, skrócony regulamin kąpieliska, ważne znaki nad wodą, sprzęt wodny, a także dzieci ćwiczyły uciski na fantomach i wykorzystanie AED.

Za udział w spotkaniu dzieci otrzymały gadżety tematyczne, a także każda klasa - pamiątkowy dyplom.

Dziękujemy za spotkanie i serdecznie zapraszamy do CEB!

Zespół Centrum Edukacji Bezpieczeństwa