Nowy projekt Erasmus + w ZSO5:

Ka220 - współpraca organizacji i instytucji
"Multidisciplinary Design of Parent and Teacher Training to prevent Peer bullying", ("Multidyscyplinarny projekt szkolenia rodziców i nauczycieli w celu zapobiegania znęcaniu się przez rówieśników" = MUDI)
Czas trwania: 2023 - 2025
Partnerzy: 5 szkół (Włochy - Potenza, koordynator, 2x Turcja - Denizli, Północna Macedonia - Orhid, Polska - Gdańsk), 2 organizacje pozarządowe (Holandia - Rotterdam, Francja - Paryż), uniwersytet (Rumunia - Bukareszt).

1-4.02.2024, Pierwsze Spotkanie Partnerów Projektu E+ "MUDI" w Potenza, Włochy. Prace nad projektem, prezentacje szkół partnerskich, wizyta w lokalnym Muzeum Archeologicznym, zwiedzanie szkoły, zajęcia warsztatowe "Stop bullying", rozdanie certyfikatów, wycieczka do Matery, zwiedzanie Sassi - skalnego miasta z grotami mieszkalnymi, kolacja pożegnalna.