SUKCESY UCZNIÓW II sem 2021/2022

SUKCESY CZYTELNICZE

Daniil Horielov z klasy 3D4 został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie czytania (Wielki Maraton Czytelniczy).

SUKCESY UCZNIÓW KLAS MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

  • Mistrzostwo Województwa Pomorskiego Juniorów w piłce siatkowej
  • Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów Młodszych w piłce siatkowej
  • Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzików w piłce siadkowej
  • IV Miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce siadkowej ( Bartoszyce)
  • III Miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorek
  • I Miejsce w Międzynarodowym Turnieju Baltic Cup w kategoeii Juniorek
  • III Miejsce w rozgrywkach II ligi Seniorek
  • II Miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorew w siadkówce plażowej (Puck) - Maja Pawlun, Kamila Dusowska
  • Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w śiadkówce plażowej - Michal Grzyb, Aleksander Rybak
  • II Miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów w siadkówce plażowej - Jakub Jeżewski, Ziemowit Stach
  • Marcel Kapuściński, Bartłomiej Potrykus zostali powołani do Reprezentacji Polski U18, otrzymali również nagrody na gali sportu młodzieżowego od Pani Prezydent
  • Igor Nurkiewicz został powołany do Reprezentacji Polski U16
  • Ryszard Sałata, Patryk Rodek, Mateusz Zalewski, Oskar Kurpiński zostali powołani Ogólnopolski Turniej Talentów SOS
  • Pozostali uczniowie z II E to Mistrzowie Województwa Pomorskiego.

SUKCESY GEOGRAFICZNE

  • 3E4 - Udział w II etapie Ogólnopolskiego konkursu: Olimpiada Wiedzy o Afryce.

SUKCESY W EKONOMII

  • Uczniowie klasy I B sa laureatami Złotej Szkoły NBP.

SUKCES DZIENNIKARSKI

  • absolwent klasy 3D3 (klasa medialna - przedmiot Współczesne Media) dostał etat " reportera" w redakcji uznznej lokalnej gazety:  "Dzienniku Bałtyckim". (Beata Staszyńska - Hansen).

SUKCESY BIOLOGICZNE

  • Zuzanna Wolska 3A4 - Międzynarodowy Konkurs z Neurobiologii "Brain Bee 2022" koordynowany przez Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie (etap Ogólnopolski). (N. Kurpiewska)
  • Dominika Chrzanowska 3A4 - Finalistka Konkursu Wiedzy Biotechnologicznej Edycja 2022: Mikroorganizmy i Lekkoodporność, konkurs organizowany przez Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG - GUMed (N. Kurpiewska) 15.06.2022 odbył się finał.

SUKCES HISTORYCZNY

  • Konkurs Historyczny I i II etap. Do II etapu zakwalifikowało się 6 uczniów ale zalogował się tylko 1- Daniel Nawrocki 3D3 i zdobył 20 pkt. na 22 pkt. możliwe (Jolanta Kolarzyk).

SUKCESY SPORTOWE

  • Marta Halman jest członkiem Kadry Polski do lat 18 i do 16 w rugby i razem z drużyną kategorii młodzik zdobyli tytuł Mistrza Polski (RC Lechia Gdańsk)
  • Uczniowie klas 1B zajęli II miejsce w szkolnym turnieju piłki halowej
  • Oskar Szwichtenberg 2C zajął I miejsce w IV Otwartych Mistrzostwach Polski Wyścigi Łodzi Smoczych Seniorów i Juniorów w kat. Junior Open 200 m.
  • Igor Szczepański 2C zajął III miejsce w XXIX Indywidualnych Mustrzostwach Polski Juniorów w Boksie 19.06.2022.

SUKCESY PLASTYCZNE

  • Konkurs Plastyczny Ogólnopolski "Baśń" - wyróżnienie otrzymała Małgorzata Koss 3D4.

SUKCESY W RATOWNICTWIE

  • Maja Rzeczkowska i Julia Markowska 3A4 - wygrały Międzyszkolny Konkurs Ratownictwa Medycznego w Gdańsku (P.Kożan).

SUKCESY W EKOLOGII

  • Uczniowie klasy 1B wzięli udział w projekcie Eko szkoła.

SUKCESY W PROJEKTACH ERASMUS +

  • W konkursie na logo projektu "A.R.T.I.S.T" zwyciężyła praca plastyczna Oliwii Paskrobko 2E.
  • W II półroczu 26 uczestników z 11 różnych klas wyjechało na 5 mobilności oraz 15 naszych uczestników wzięło udział w spotkaniu partnerów w Gdańsku. Ponadto, 8 uczniów i 3 nauczycieli brało udział w szkoleniu kulturowym dla projektu "A.R.T.I.S.T" przed wyjazdem do Chorwacji i Hiszpanii.
  • 9-15.01.2022 r. Chorwacja (Valpovo) Erasmus+ "A.R.T.I.S.T"
  • 16-22.05.2022 r. Hiszpania (leon) Erasmus+ "A.R.T.I.S.T"

SUKCESY W DEBATOWANIU

  • Dawid Bieniewicz klasa 3D4 uzyskał 5 miejsce - najwyższy winik indywidualny w IV edycji Pomorskich Mistrzostw Debat Oksfordzkich "Rhetorica"
  • Uczestnictwo w konkursach debat oksfordzkich - Mistrzostwa Polski Oksfordzkich, Pomorski Turniej Debat Oksfordzkich, V Turniej Debat o Tematyce Społeczno - Prawnej.

    SUKCES W BIEGACH

    • I miejsce w turnieju klas mundurowych Bieg Niepodległości w Ustce.

    Serdecznie gratulujemy Bartkowi Potrykusowi i Marcelowi Kapucińskiemu brązowego medalu Mistrzostwa Europy U17