W dniu 1 czerwca 2022r. Centrum Edukacji Bezpieczeństwa gościło uczniów z klas 0A i 1A ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Gdańsku.

Zajęcia z bezpieczeństwa przeciwpożarowego i pierwszej pomocy przeprowadziły Ania, Julia, Maja i Marika z klasy 2A. Uczennice przybliżyły dzieciom tematykę czadu i reakcji w przypadku zagrożenia życia. Goście dowiedzieli się w jakich przypadkach należy posiadać czujkę czadu w domu, dlaczego warto dbać o kratki wentylacyjne, a także jakie jest postępowanie w przypadku zatrucia tlenkiem węgla. Dzieci miały możliwość przećwiczenia ułożenia w pozycję bezpieczną, ucisków na fantomie (RKO) oraz utrwalenia numeru 112. Atrakcją na zakończenie wizyty w sali bezpieczeństwa przeciwpożarowego był zjazd na rurze strażackiej.

W sali zdrowego odżywiania pracownik naszej szkoły, intendentka i dietetyk p. Natalia Klimas opowiedziała naszym zerówkowiczom i pierwszoklasistom jak powinien wyglądać talerz zdrowia. Dzieci rysowały swoje talerze, a także dowiedziały się na co powinny zwrócić uwagę przy produktach żywieniowych - dzieliły produkty na dwie kategorie: „jedz często” i „jedz rzadko”. Na zakończenie wizyty w sali zdrowego odżywiania wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę „Alfabet warzywno-owocowy”.

Na pamiątkę wizyty w Centrum Edukacji Bezpieczeństwa dzieci otrzymały naklejki oraz książeczki „Zdrowie na okrągło”. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia!