Policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku we współpracy z dyrekcją 4LO zorganizowała dla uczniów klas mundurowych konkurs „Portrety”, który miał za zadanie przybliżyć młodym ludziom specyfikę służby policjantów w poszczególnych pionach i jednocześnie zachęcić do wstąpienia w przyszłości w szeregi Policji.
W ramach zadań konkursowych uczniowie cyklicznie spotykali się z różnymi policjantami, którzy opowiadali o swojej pracy. Na podstawie tych spotkań i rozmów z funkcjonariuszami uczniowie stworzyli portrety policjantów.
Prace, w których młodzież przybliżyła sylwetki poszczególnych funkcjonariuszy, zostały ocenione przez policjantów wydziału prewencji z gdańskiej komendy. Komisja stwierdziła, że laureatką konkursu została Wiktoria Osielska z klasy 3B. Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie, zostały nagrodzone i wyróżnione dyplomami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.