Centrum Edukacji Bezpieczeństwa (CEB), działające w naszej szkole, zgłosiło projekt pn. Zielony Zakątek (nr 3 na liście) do Zielonego Budżetu Obywatelskiego 2024, w dzielnicy Nowy Port.

Głosowanie trwa od 11 do 25 września. Projekty z największą ilością punktów będą realizowane przez nasze miasto.

Zielony Zakątek będzie miejscem, gdzie nasi uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę z zakresu ekologii, w praktyce (oczko wodne, domki dla owadów i jeży, kompostownik, beczka na deszczówkę itp.), a jednocześnie strefą relaksu, z której skorzystać będą mogli mieszkańcy dzielnicy.

Prosta instrukcja do głosowania:

Do udziału w głosowaniu uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Miasta, także dzieci i młodzież.

1. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową www.gdansk.pl – na granatowym pasku na górze strony kliknij zakładkę Budżet Obywatelski, następnie – w żółty baner z logo Budżetu Obywatelskiego. W kolejnym kroku – zielony pasek „Przejdź do głosowania”.

2. Przygotuj nr Gdańskiej Karty Mieszkańca lub nr PESEL oraz miej przy sobie dostęp do telefonu komórkowego lub komputera.

3. Aktywacja procesu głosowania odbywa się poprzez kod identyfikacyjny przesyłany na numer telefonu komórkowego lub przesłany mailem. Ten kod wysyłany jest do osób uprawnionych do głosowania, należy go wpisać w trakcie rejestracji w systemie do głosowania, by móc w ogóle zagłosować.

4. Każdemu głosującemu przysługuje łącznie 8 punktów:

· 5 punktów na projekty dzielnicowe Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Budżetu Obywatelskiego

· 1 punkt na projekt dzielnicowy Zielonego Budżetu Obywatelskiego i 1 punkt na projekt ogólnomiejski Zielonego Budżetu Obywatelskiego.

5. Punkty można przydzielać na projekty w dowolnej dzielnicy, niekoniecznie w tej, w której mieszkacie.

6. Głosowanie odbywa się jednorazowo, bez możliwości modyfikowania i ponownego przyznawania punktów.

Dziękujemy za oddanie głosu na nasz projekt.

Zespół Centrum Edukacji Bezpieczeństwa

Projekt plakatu autorstwa Liliany K. z klasy 2A