W dniu 13 czerwca 2022r. podczas zajęć w Centrum Edukacji Bezpieczeństwa, które odwiedzili uczniowie z klasy 1A ze Szkoły Podstawowej nr 55 w Gdańsku, do sali weszła Zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska Pani Monika Chabior.

Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa przeciwpożarowego, odpowiedniego reagowania i udzielania pierwszej pomocy, a także zdrowego odżywiania. Nasz Specjalny Gość rozmawiał z dziećmi, zadawał im pytania i słuchał jak nasze uczennice: Maja, Julia i Wiktoria z klasy 3A4 prowadzą pokazy z pierwszej pomocy. W dalszej kolejności odwiedził salę zdrowego odżywiania, gdzie dietetyczka, pracownik naszej szkoły, uczyła dzieci jak komponować zdrowy talerz, rozróżniania produktów wartościowych wśród całej gamy przygotowanych opakowań, np. po gotowych daniach obiadowych, słodyczach, czy napojach.

Pierwszoklasiści otrzymali podziękowanie w postaci dyplomu dla całej klasy oraz każdy indywidualnie - gadżety związane z tematyką zajęć.

Przy okazji odwiedzin Centrum Edukacji Bezpieczeństwa, nasz Specjalny Gość obejrzał inne miejsca w szkole, m.in. bibliotekę, salę rowerową i halę sportową, na której trenowali zawodnicy Trefla Gdańsk, a także spotkał się z Samorządem szkolnym.

Wizyta Zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska Pani Moniki Chabior była następstwem udziału uczniów, nauczycieli i pracowników CEB w konferencji „Szkoła zrównoważonego rozwoju” w Europejskim Centrum Solidarności w dniach 18-19.05.2022r. Podczas konferencji zaprezentowane zostały tajniki mediacji rówieśniczej, a także wyniki przeprowadzonego w naszej szkole badania ankietowego dot. EKO-SZKOŁY. CEB przeprowadziło badanie ankietowe w formie elektronicznej (CAWI) w dniach 9-13 maja 2022r. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi 4LO otrzymali link do anonimowego badania. Badanie ankietowe zostało przeprowadzone w ekologiczny sposób, tzn. w formie online. W ankiecie uwzględniono 8 obszarów, wg. badania ECO-Schools: energia, śmieci, gospodarka odpadami, woda, transport, zdrowy styl życia, bioróżnorodność i teren szkoły. W badaniu udział wzięło n = 337 osób, z czego n = 279 uczniów i n = 58 pracowników szkoły.