Dzień 1 wyjazdu z programu Erasmus + A.R.T.I.S.T. do szwedzkiego 🇸🇪 Sztokholmu. Dziś wybraliśmy się rejsem na wycieczkę krajoznawczą na wyspę Ekerö. Mogliśmy oglądać wystawę obrazów w salach drewnianego Pałacu 🏰. Nasza grupa podziwiała pejzaże malowniczego ogrodu Äppelgenbank 🌳.
Dziś Erasmus rozpoczął warsztat artystyczny w galerii sztuki Mangkulturellt Centrum. Pani S. Hussein uczyła naszych podopiecznych kunsztu malarstwa.
Kolejny dzień wizyty studyjnej w Sztokholmie. Dzieci mogły doświadczyć sztuki iluzji w Paradox museum 🖼️. Nasza grupa uczestniczyła w zajęciach z kowalstwa artystycznego w wiosce wikingów ,,Viking Martin Ahlsen in Handen".
W piątek zakończyła się studyjna wizyta Erasmus + w Sztokholmie. Ostatnie dni projektu, nasi uczniowie spędzili na zwiedzaniu miasta, szukaniu ciekawych artystycznych malarskich plenerów. Głównym punktem stało się zwiedzanie muzeum ,,Muzeum Vasa”, gdzie oglądaliśmy poddany konserwacji, drewniany okręt z XVII w. Okręt Vasa przewrócił się i zatonął w Sztokholmie w czasie swojej pierwszej podróży w 1628 roku. Po 333 latach na dnie morza potężny okręt wojenny został wyłowiony i zrekonstruowany. Ostatniego dnia naszej wizyty odbyła się uroczysta kolacja oraz rozdanie certyfikatów potwierdzających udział. W sobotę nasza ekipa udała się bezpiecznie do Gdańska. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.
pliki do pobrania