Wpływ komunikacji na mnie w czasie pandemii

O AUTORCE:
 Mam na imię Anastasiia. Jestem uczennicą klasy medialnej 4lo w Gdańsku. Interesuję się tym, co dzieje się na świecie i uwielbiam uczyć się nowych rzeczy, dlatego postanowiłam zacząć pisać Blog posta, żeby poczuć się dziennikarką. Lekcja z zajęć medialnych stała dla mnie motywacją.

Na wszystkich sytuacja pandemii ma różny wpływ na tyle, na ile ludzie są różni. Dzisiejsze czasy wymuszają siedzenie w domu oraz polepszanie swoich stosunków stosunków z Internetem i elektroniką. To jest uczyć się online i tylko w takich momentach jestem online. To jest zupełnie coś nowego i uważam, że jest to świetne doświadczenie zarówno dla starszego, jak i dla młodego pokolenia. Czy świat będzie takim, jakim był do teraz? Jaki wpływ ma komunikacja online w czasach pandemii na mnie?

W porównaniu do kiedyś komunikuję się online mniej godzin dziennie i nawet koronawirus nie mógł wpłynąć na to. Cały czas jestem czymś zajęta. Jeżeli zostaję w domu, staram się grać w gry stołowe, spędzać czas z rodziną lub odrabiać pracę domową. Też dużo czasu zajmuje szycie maseczek dla Gdańska, więc naprawdę mam co robić. Od tego czasu jak pojawiła się możliwość wychodzenia na spacery w parkach i lasach, mogę wyjść na krótki czas, starając się stosować zasady bezpieczeństwa i nie kontaktować się z obcymi ludźmi, więc mogę powiedzieć, że koronawirus nie tak bardzo wpłynął na moją aktywność w życiu realnym i nie aż na tyle przeniósł mnie w świat online, ale zmienił inne strony mojego życia, tworząc nowe zasady.
Spotkałam sytuację, w której cały kraj zaczął uczyć się online i tylko w takich momentach jestem online. To jest zupełnie coś nowego i uważam, że to jest dobrze, że mamy możliwość otrzymać nowe doświadczenie.
  Uważam, że dla mojego poczucia autonomii komunikacja online teraz jest ważniejsza, bo w pełnych ograniczeniach ona pomaga odnaleźć nowe możliwości oraz dowiedzieć się o czymś.
  Jako narzędzie do osiągnięcia sukcesów komunikacja online jest dla mnie teraz ważniejsza, bo uczymy się w liceum zdalnie, online i osiągam sukcesy szkolne za pomocą komunikacji online i wykorzystania własnych sił. Jednocześnie osiąganie sukcesów dokonuje się też za pomocą moich starań oraz porad innych osób. Czyli komunikacja online pomaga mi osiągać sukcesy, ale bez niej też je osiągam.
  Mój kontakt z rówieśnikami teraz w czasie COVID-19 jest bardziej ograniczony od tego przed pandemią. Dobrze, że żyjemy w czasy technologii i możemy zadzwonić lub napisać. Nie możemy na przykład chodzić do szkoły, ale możemy kontaktować się online przez Teams.

post-anastasiia-wplyw-komunikacji-na-mnie-w-czasie-pandemii-84398.jpg

Ilustr.: źródło: https://antyweb.pl/media-spolecznosciowe-a-d-2013/

Uważam, że na moje życie komunikacja online ma wpływ w czasach pandemii ale w tym czasie mogę poradzić sobie też sama.
Oczywiście żywy kontakt jest bardzo ważny, chociaż jesteśmy ograniczeni w nim podczas pandemii, ale dzięki komunikacji online, możemy chociaż jakoś znaleźć pomoc w tym problemie. Technologia bardzo pomaga nam w życiu codziennym. Teraz mamy czas, gdy komunikacja online daje nam nowe możliwości. Ja mam dużą motywację i nawet w tej sytuacji mogę znaleźć pozytywne strony.  Zachęcam Państwa do zostawiania swoich komentarzy. Będę ciekawa poznać sytuację czytelników, bo każdy jest inny i ma inną sytuację. Dziękuję bardzo za uwagę i czekam na komentarze.

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl
Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila. Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta. Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”