Pokolenie COVID-19

post-jakub-pokolenie-covid-19-96370.jpg

O AUTORZE:
Nazywam się Jakub, jestem młodym człowiekiem, który lubi dobrą zabawę i interesuję się sportami, szczególnie piłką nożną, ale też innym. Uwielbiam muzykę typu rap/trap.
Zdj. z archiwum autora

Obecna sytuacja zaskoczyła nas wszystkich i nikt nie był na nią gotowy. Z dnia na dzień musieliśmy nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Podczas, gdy nie można się spotykać komunikacja online stała się jedną z najważniejszych rzeczy podczas pandemii.

Komunikacja online nagle stała się bardzo ważną częścią mojego dnia. Na początku było to dla mnie bardzo dziwne, ponieważ wolę kontakt w świecie realnym. Nigdy nie sądziłem, że spędzę święta Wielkiejnocy z rodziną przez kamerkę, a jednak przez epidemię tak się stało. W czasach przed pandemią rzadko rozmawiałem z ludźmi przez kamerkę, ale obecnie to jedyna szansa by skontaktować się z ważnymi dla siebie osobami czyli moimi przyjaciółmi.
       W czasach pandemii łatwo można się pogubić. Spędzając całe dnie w domu, kontaktując się tylko domownikami, którzy nie zawsze są obecni. Bez kontaktu z rówieśnikami, którzy są dla mnie prawie jak rodzina można popaść w bardzo słabą sytuację z samym sobą. Gdy się nudzimy i zrobiliśmy już wszystko, co mieliśmy zrobić, zaczynamy bardzo dużo myśleć na wszystkie tematy. Nie zawsze tylko te pozytywne, ale też te negatywne. W takich momentach pomaga nam bardzo rozwój techniczny na świecie i to, że nie musimy być obok kogoś, by go zobaczyć i usłyszeć, a widok i głos ważnej dla nas osoby potrafi bardzo podnieść na duchu i odciąć od złych myśli.
      Okres pandemii jest dla mnie bardzo niezrównoważony. Epidemia zniszczyła wiele moich planów jak i postanowień, ale również pomogła mi w wielu rzeczach. Komunikacja online na pewno bardzo pomogła mi w poprawie ocen. Miałem szansę na przemyslenia,, zacząłem doceniać rzeczy, które były dla mnie zawsze normalne, a stały się nieosiągalne i ich mi brakuje. Nigdy nie doceniałem tego, że mogę w każdej chwili wyjść z domu i z kimś spotkać lub pójść do kina czy gdziekolwiek. Epidemia zniszczyła mi mój największy cel, który chciałem osiągnąć w tym roku- poprawę sylwetki.
Oczywiście można ćwiczyć w domu, ale osobiście uważam, że nie jest to to samo, ponieważ gdy spędza się w nim całe dnie,, trzeba mieć bardzo silną wolę, by nie podjadać i znaleźć codzienną
motywację do ćwiczeń.
     Kontakt z przyjaciółmi to dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy życiu. Potrafię spędzać z nimi całe dnie i nigdy nie mam dość, ponieważ uważam się za osobę towarzyską. Na początku kwarantanny było mi bardzo trudno, z powodu braku tych spotkań. Komunikacja online bardzo nam wszystkim pomogła. Wraz z przyjaciółmi potrafimy rozmawiać na kamerkach przez długie godziny. Gramy bardzo często w kalambury i różne inne gry online. Często brakuje tej realnej rozmowy twarzą w twarz, ale nic nie możemy na to poradzić. Możemy się tylko dostosować i czekać aż te ciężkie czasy się skończą.

post-jakub-pokolenie-covid-19-96371.jpg

Zdj. z archiwum autora

Komunikacja online pomaga nam bardzo w życiu codziennym. W obecnym momencie technologia jest pomocna. Dzięki komunikatorom online możemy normalnie przeprowadzać lekcje, co jest dobre dla naszej edukacji jak i przyszłości, bo nie tracimy czasu tylko ciągle pracujemy nad naszym rozwojem. Oczywiście uważam, że rozmowa online jak i lekcje, nigdy nie zajmą miejsca realnego dialogu i realnej szkoły. Co Ty uważasz na temat komunikacji online w czasie pandemii?

Odpowiada Ci to czy już tęsknisz za normalnością? Zapraszam do pisania opinii na ten temat.

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl

Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila.
Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta.
Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”