Komunikacja w czasie pandemii

post-komunikacja-w-czasie-pandemii-84348.jpg

O AUTORCE:
 Mam na imię Oliwia, interesuję się literaturą.
 Jest ona dla mnie ważna, ponieważ dzięki niej się wyciszam.
 Zdj.: archiwum autorki

Jaki wpływ ma na mnie komunikacja w czasach pandemii? Czy zmieniło się coś przez te dwa ciężkie miesiące? Spróbuję to opisać w tym poście.

Komunikacja online podczas kwarantanny jest dla mnie bardzo ważna. Dzięki niej mam kontakt z moją rodziną oraz przyjaciółmi. Mogę rozmawiać z babcią, co bardzo podnosi mnie na duchu, bo z oczywistych powodów nie może się ona  ze mną spotkać.  Niestety przez to, że nie mogę się z nimi spotykać twarzą w twarz i muszę używać Internetu, więcej czasu spędzam przed telefonem oraz komputerem. Co przekłada się na moje samopoczucie. Jestem o wiele bardziej zmęczona oraz znudzona.
   Dla mojego poczucia autonomii komunikacja online jest dla mnie zdecydowanie ważniejsza, dzięki niej mogę sama zadecydować, co chcę robić w danej chwili i jak rozłożyć swój czas na różne czynności. O wiele prościej jest zrobić wszystko, co na dany dzień się zaplanowało kiedy nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ wszystkie spotkania są właśnie w nim. Dzięki takiej formie komunikacji mogę na przykład jeść zbilansowane posiłki, na co niestety nie mogłam sobie pozwolić przed pandemia, ponieważ miałam naprawdę mało czasu wolnego. Więcej także pomagam w domu, próbuję wykorzystać ten czas jak najbardziej produktywnie
   Trudno jest jednak osiągać podczas takiej komunikacji sukcesy. Kiedy nie możesz z kimś porozmawiać twarzą w twarz o wiele trudniej jest załatwiać niektóre sprawy, które czasem są naprawdę ważne. Na przykład w tym momencie jestem zagrożona z trudnego dla mnie przedmiotu i przez to, że nie mogę porozmawiać z moja nauczycielkątrudniej   mi to poprawić, dlatego boję się, że nie przejdę  do następnej klasy. Nauka w obecnych czasach też jest bardzo utrudniona.  W domu trudno się skupić na lekcjach i  martwię się, że będę miała duże zaległości w następnej klasie.
   Kontakty z przyjaciółmi także są ograniczone, podczas gdy nie można wychodzić na spotkania grupowe. Problemem dla mnie jest też brak możliwości  spotkania się z wszystkimi przyjaciółmi na raz. Te kontakty były o wiele prostsze i przyjemniejsze przed pandemią. Wychodzenie z innymi jest stresujące, ponieważ  boję się zarażenia, co niestety zniechęca. O wiele trudniej poznawać też nowe osoby.

post-komunikacja-w-czasie-pandemii-84349.jpg

Zdj.: archiwum autorki

Podsumowując komunikacja w czasach pandemii ma na mnie różnoraki wpływ. O wiele bardziej na pewno boję się o swoją przyszłość, jest mi ciężej. Ale są też dobre aspekty. Łatwiej mi organizować sobie czas. Jestem bardzo ciekawa jak Wy sobie radzicie, jeśli chcecie się tym ze mną podzielić zapraszam, na pewno wysłucham oraz pomogę jeśli będę mogła.

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl
Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila. Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta. Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”