Komunikacja podczas pandemii koronawirusa

O AUTORCE:
 Mam na imię Sandra. Czuję się po prostu sobą, przynajmniej staram się być sobą i nie udawać kogoś kim nie jestem.
 Na ten moment nie mam jakiś większych zainteresowań.

Jak wygląda komunikacja ludzi podczas pandemii koronawirusa? Komunikacja jest łatwiejsza czy trudniejsza? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w tym blogu.

Podczas pandemii komunikacja online jest dla mnie zdecydowanie ważniejsza, niż przed zaistniałą sytuacją. Przede wszystkim jest ona potrzebna do utrzymania kontaktu z bliskimi dla mnie osobami. Pomimo, że komunikowanie się jest teraz bardzo trudne, to bardzo staram się utrzymać kontakt z tymi osobami, wiąże się to z częstszą komunikacją online, niekiedy potrafię poświęcić na to cały dzień. Uważam, że komunikacja online jest o wiele mniej przyjemna od komunikacji w przestrzeni realnej. Sądzę też, że taka komunikacja jest w pewnym stopniu ciekawa oraz ważna, ponieważ mamy większą możliwość poznania "świata internetu".

Uważam, że komunikacja online dla mojego poczucia autonomii jest ważna, ponieważ, będąc sama w domu mam większą swobodę w podejmowaniu własnych decyzji. Nauczyciele nie mają możliwości kontrolowania naszego postępowania, tak jak mają fizycznie w szkole.

Uważam, że komunikacja online, podczas pandemii w jakimś stopniu przeszkadza mi osiągnąć sukcesy. Jest to zdecydowanie trudniejsze, ponieważ na przykład są odwołane różne konkursy, w których mogłabym się wykazać, coś osiągnąć. Zdobywanie ocen też jest trudniejsze, ponieważ jesteśmy w domu i nauczyciele mogą podejrzewać nas o ściąganie z internetu, czy też o korzystanie z pomocy rodziców.

Kontakt z moimi rówieśnikami przed pandemią był zdecydowanie bliższy oraz silniejszy. Spowodowane jest to tym, że widzieliśmy siebie praktycznie codziennie, a teraz przez pandemię koronawirusa nie mamy takiej możliwości. Różni się on przede wszystkim tym, że obecnie możemy porozmawiać ze sobą oraz zobaczyć siebie tylko online. Dlatego komunikacja ta jest bardzo trudna, ponieważ nie każdy ma do niej odpowiednie warunki.

post-sandra-komunikacja-podczas-pandemii-koronawirusa-84399.jpg

Zdj. z archiwum autorki

Zachęcam Was byście podzielili się swoimi przemyśleniami na ten temat. Czy zgadacie się ze mną? Macie podobne zdanie, bądź zupełnie inne? Dajcie znać!

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl
Drogi Czytelniku, jeśli chcesz napisać do autora posta, prosimy o maila. Proszę wpisz w tytule imię autora oraz tytuł posta. Jako redakcja przekażemy Twoją wiadomość autorowi, a jego reakcję w zwrotnym mailu prześlemy do Ciebie.
 Opieka merytoryczna – koncepcja – realizacja/ redaktorzy prowadzący: Beata i Onno Staszyńscy-Hansen
 Opieka językowa: Agata Klimkiewicz
 Opieka pedagoga szkolnego: Halina Weiss
 Blog post na temat: „Wpływ komunikacji online na mnie w czasach pandemii”