13 października 2021r. obchodziliśmy uroczyście 75-lecie naszej szkoły – a jak wyglądały przygotowania?

Czy zastanawialiście się, jak wyglądają przygotowania do 75-lecia naszej szkoły? W tym blog poście postaramy się udzielić odpowiedzi na Wasze pytania.

7 października `21 przeprowadziłyśmy wywiad z Panią Agnieszką Sik, koordynatorką przygotowań 75-lecia naszej szkoły. Zadałyśmy kilka pytań na temat przygotowań do uroczystości. Dowiedziałyśmy się o wielu ciekawych sprawach i dlatego chciałybyśmy się z Wami nimi podzielić.

13-pazdziernika-2021r-obchodzilismy-uroczyscie-75-lecie-naszej-szkoly-a-jak-wygladaly-przygotowania-blog-post-julia-i-nina-oraz-agata-143481.jpg

Zdj. z archiwum autorek I archiwum szkolnego: bohaterka wywiadu i reporterki, po wywiadzie

Reporterki: Jak wyglądają przygotowania podczas pandemii?

1. Agnieszka Sik: Podczas pandemii przygotowania były online, na Teams-ach. Jednak zaczęły się one już rok temu, we wrześniu. Pierwsze spotkanie odbyło się w realu, a reszta w związku z pandemią przez Internet.

R:  Co robi Pani jako koordynator?

1. AS: Mam wrażenie, że nic nie robię, a wszystko robią inni, a ja, jak nazwa wskazuje, koordynuję. Czyli pilnuję, żeby ludzie wywiązali się ze swoich obowiązków. Pomagam także Pani dyrektor rozdzielić zadania, których jest dużo.

R: Czy trudno jest zaplanować taką uroczystość?

1. AS: Powiem tak, mi było ciężko, ponieważ pierwszy raz jestem koordynatorem takiego przedsięwzięcia. Wszystko było nowe, kompletnie nie wiedziałam, na co zwracać uwagę, ani co było ważne.

R:  Kto przybędzie na uroczystość 75-lecia?

1. AS: Będzie zaproszonych bardzo dużo osób. Między innymi Wiceprezydent pan Piotr Grzelak, pan Korol, były olimpijczyk, wszyscy Patronaci, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.

R:  Czy będą jakieś występy?

1. AS: Będzie występ zespołu. Będzie odśpiewanie pieśni reprezentacyjnej wojska polskiego przez klasy pierwsze oraz występ gościnny absolwentek.

R:  Czy stresuje się pani uroczystością?

1. AS: Jeszcze nie. Bardziej stresuję się tą rozmową niż uroczystością.

R:  Co będzie się działo na uroczystości?

1. AS: Uroczystość będzie trochę nietypowa ze względu na pandemię. Musieliśmy ograniczyć ilość zaproszonych gości. Uczniowie przygotowali film, który jest nowością. Będzie ślubowanie klas pierwszych oraz koncert zespołu szkolnego.

R:  Czy cieszy się Pani, że jest koordynatorką?

1. AS: Nie zastanawiałam się nad tym. Siłą rzeczy wyszłam z swojej strefy komfortu. Cieszyć to się zapewne będę, jak się wszystko uda.

R:  Gdzie odbędzie się uroczystość?

1. AS: Uroczystość odbędzie się na hali sportowej.

13-pazdziernika-2021r-obchodzilismy-uroczyscie-75-lecie-naszej-szkoly-a-jak-wygladaly-przygotowania-blog-post-julia-i-nina-oraz-agata-143480.jpg

Zdj. z archiwum szkolnego: uczniowie i pani wice dyrektor; próba dla pocztu sztandarowego.

R:  Jakie ma pani oczekiwania wobec uroczystości 75-lecia?

1. AS: Mam nadzieję, że przybędą wszyscy zaproszeni goście. Uczniowie poczują chwilę i nastrój oraz chciałabym, żeby się wszystko udało.

R:  Dlaczego została pani koordynatorką?

1. AS: Ponieważ, chciałam się sprawdzić w organizowaniu tak dużej uroczystości.

R:  Kto pani pomaga w zarządzaniu?

1. AS: Pomaga mi cały sztab ludzi. Pani dyrektor jest uszami, oczami i rękoma. No i oprócz tego pomagają mi nauczyciele.

R:  Czy będzie jakiś poczęstunek?

1. AS: Będzie poczęstunek. W formie tortu, ciasta, kawy i herbaty.

R:  Czy dużo jest zaangażowanych nauczycieli?

1. AS: Bardzo dużo. Tak naprawdę na palcach u rąk można by policzyć, ilu nie jest zaangażowanych.

R:  Dlaczego 75-lecie jest takie ważne?

1. AS: Każda rocznica jest ważna ze względu na pamięć.

R:   W jaki sposób zachęca pani uczniów do wzięcia udziału?

1. AS: Wiecie co, większości nie trzeba w ogóle zachęcać, ale zachęcam tortem i napojami, które będą na poczęstunku.

R:  Czy miasto dofinansowuje takie okazje?

1. AS: Wydaje mi się, że miasto nie dofinansowuje teraz takich okazji. Jak już to kiedyś.

R:  Czy na uroczystości zdążyła się jakaś ciekawa sytuacja?

1. AS: Na pewno się zdarzyła. Tylko nie pamiętam, co było pięć lat temu.

R:  Czy chciałaby Pani jeszcze coś dodać?

1. AS: Chciałabym wam podziękować bardzo za wywiad. Nie było wcale tak strasznie, jak mi się wydawało. Chciałabym podziękować również wszystkim, którzy pomagali.

13-pazdziernika-2021r-obchodzilismy-uroczyscie-75-lecie-naszej-szkoly-a-jak-wygladaly-przygotowania-blog-post-julia-i-nina-oraz-agata-143479.jpg

Zdj. z archiwum szkolnego: pani koordynator w dzień Obchodów 75-lecia (13.10.2021)

Przedstawiłyśmy wam wywiad z Panią Agnieszką Sik, której jeszcze raz dziękujemy. Co sądzicie o przygotowaniach naszej szkoły, a może braliście w nich udział?

Dziękujemy za pomoc p. Ewelinie Mierzejek.

KONTAKT DO REDAKCJI: b.staszynska-hansen@zso5.edu.gdansk.pl

PRACA METODA PROJEKTU - PROJEKT SZKOLNY "REPORTERZY - 4 LO" powered by (adT) STUDIO @4LO w Gdańsku.